1000-2000 TL Telefon Tavsiyesi

qtrhaktan

Decapat
Gençler ben telefon almayı düşünüyorum. Bütçem 1000-2000.
- iPhone 6S bence bunların en iyisi.
-Huawei IPhone'den sonra en iyisi.
-Redmi en kötüsü
-Samsung 3'üncüsü.

Hangi markayı alsam benim için daha iyi olur? Pek oyun oynamam, Instagram'da takılmayı severim. Sadece bunlar için almayacağım. Video kalitesi düşük olabilir ama yine de 4k/1080p olsun. Sadelik benim için çok iyi olacak IPhone'lerdeki gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realme 5 pro aradığınız cihaz . İstekleriniz ile 6s bence çok alakasız . 1000-2000 alacağınız Samsung cihaz ile Redmi arasında Redmi'nin üstünlüğü bayağı yüksek . Mi A3 de olabilir Mi serisi .

O fiyat aralığı için, Realme ve Redmi en başa yazılması gerekir. Paranın hakkını verir çünkü. Onun yerine hiçbir zaman düşük bütçelilere hitap etmeyip sadece premium sınıfı cihaz çıkaran bir markanın artık çağ dışı kalmış bir modelini (6s) gönlünüze koymuşsunuz. Tavsiyelerimizin kıymeti kalmamış gibi ama yine de kendi tercihlerimizin gerekçesini açıklayalım.

Son zamanlarda, hatta 2 yıla yakın bir süredir, 1500-2000 lira aralığında bulunan cihazların özellikleri topyekûn ele alındığında Redmi Note serisi rakipsizdi. Ancak yakın dönemde Realme 5 pro ön plana çıktı.

Realme 5 pro modelini Resmi Note 8 veya Note 7' nin önüne çıkaran özellikler nelerdi?

• Nispeten daha başarılı hızlı şarj teknolojisi
  • Standart modeline göre 64 yerine 128 gb dahili hafıza
  • Kağıt üzerinde ana kameralar çok benzer özelliklere sahip olmasına rağmen Sony Exmor IMX586 sensörünün biraz daha iyi olması (Samsung ISOCELL GM1 de kötü değildir)
  • Biraz daha hızlı işlemci

Bu avantajlara rağmen fiyat farkı çok yakın zamana kadar yok gibiydi. Ancak 1700 lira civarlarında olan Realme 5 pro nedense artık en düşük 2100 liradan bulunuyor. Bu sebeple Redmi Note 8 pro ile kıyaslanabilir hale geldi. Şu an 1600 küsur lira olan Redmi Note 8 bence hala bir numaradır, o fiyat aralığı için.

Samsung tarafında olumlu gelişme var. Daha önce Galaxy M20 modeli bataryası hariç diğer özellikleri ile geri kalıyordu. Şimdi Galaxy M30s gibi bir model var. AMOLED ekran ve 6000 mah kapasiteli devasa bataryası var. iPhone 6'dan M20'ye geçen arkadaşım şarjda geçen süre olarak bayılmıştı. Ayrıca bu kez (M30s'deki) kullanılan işlemci Redmi'ye göre yavaş değil. Öte yandan diyafram açıklığı sebebiyle kamerasının biraz geride kalması, hızlı şarj özelliği olmadığından dolayı o bataryanın dolması için gereken sürenin fazlalığı, daha fazla SAR değeri ve fazladan ortalama 300 lira fiyatı olması olumsuz yönleridir.

Özet olarak, sırasıyla şu üç cihazı tavsiye ederim:
1- Redmi Note 8
2- Realme 5 pro
3- Samsung Galaxy M30s

Son düzenleme:
Sıralamanızın çok ama çok saçma olduğunu söyleyebilirim (6S Plus kullanıcısı olarak), sadelik olarak baktığınız için çok renkli ve tasarımsal çok fazla renk, keskin köşeler, göz kamaştırıcı parlamalar vs istemiyorsunuz gibi geldi ve bundan dolayı normalde önerebileceğim Samsung'un A30S/M30S cihazlarını tavsiye etmeyeceğim, Realme tarafında da normalde tavsiye edeceğim Realme 5 Pro'yu da (normalde bu bütçede tavsiye edeceğim cihaz olur, bu bütçede telefon alsam onu alırdım)tavsiye edemeyeceğim, tavsiye edeceğim cihazları ve nedenleri açıklayayım:

Galaxy S7 serisi:
Tasarımsal olarak gayet basit ve göze hoş gelen bir cihaz ve sosyal medya için de ekran oranından dolayı oluşabilecek sıkıntıları da olmuyor: Güncelleme almıyor oluşu (Custom ROM), daha eski teknolojileri barındırıyor oluşu ve tasarımının (bence Android tarafındaki en iyi tasarımdır, bu benim görüşüm) günümüz ile alakasının olmayışı gibi dezavantajları var.
Galaxy Note FE:
S7 serisinden biraz daha iyi olmakla beraber dediklerim geçerli.
Redmi Note 8:
(sadelik için siyah rengi) Cihaz güncel ve günümüz teknolojilerini destekleyen bir cihaz fakat giriş sınıf bir telefon olduğu için (eski de olsa) amiral gemisi diye tabiri olan cihazlar ile aynı hissi vermeyecektir (Redmi Note 8'i kullanma şansım olmadı fakat 7'yi kullanmıştım ve cihaz bana performans olarak ağır gelmiştim, pili ve kamerası gayet iyi ve tatminkar idi).
iPhone 6S/6S Plus/7:
Cihazlar eski ve birçok noktada eksik kalıyorlar (örneğin ekranı televizyona yansıtmak için Apple TV lazım, Bluetooth ile dosya aktarımı yapamıyorsunuz, AirDrop'da Apple ekosisteminde çalışıyor), performans olarak gayet hızlılar ve 2. elde alabildiğiniz cihazların performanslarından biraz da olsa daha iyiler (6S Plus'ı A70 ile, Mi 9T ile, A51 ile ve Mi 9 Lite ile karşılaştırma fırsatım oldu ve çoğu yerde kafa kafaya olduklarını söyleyebilirim) (6S Plus'ı 1.5 yıldır kullanıyorum ve 7'yi de 1 ay kullanma fırsatım oldu ve uçurum fark yok aralarında onu da söyleyebilirim), tasarım olarak da Apple'ın 2014'de kullanmış olduğu tasarım yani bu fiyat aralığındaki en eski tasarımlı cihaz.
GM 9 Pro:
Telefon Redmi Note 8'in ayarında fakat General Mobile'ın ürünü ve o firmanın ürünlerinde en az bir kronik sorun oluyor (bu modelde bilinen bir sorun yok fakat markanın adı çıktığı için risk teşkil ediyor), AMOLED panel olması ve kamerasının DxOMARK'ta iPhone 7 Plus'u geçmesi ile bir dönem adını duyurmuştu.
Mi A3:
AMOLED panelli ve güncel bir cihaz olması ile öne çıkıyor, 720P çözünürlüğü düşük bulanlar da var fakat bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum (iPhone XR/11'de aynı çözünürlüğü kullanıyor hadi onu geçtim sizin baktığınız iPhone 6S'de o çözünürlüğü kullanıyor), cihazı elinize aldığınızda aynı firmanın ürünü olan RN8'den daha rahat tutulduğunu söyleyebilirim fakat detaylı olarak kullanma şansım olmadı, teorik olarak yarı yoda bırakmaz ve memnun kalırsınız.

Son düzenleme:
Sıralamanızın çok ama çok saçma olduğunu söyleyebilirim (6S Plus kullanıcısı olarak), sadelik olarak baktığınız için çok renkli ve tasarımsal çok fazla renk, keskin köşeler, göz kamaştırıcı parlamalar vs istemiyorsunuz gibi geldi ve bundan dolayı normalde önerebileceğim Samsung'un A30S/M30S cihazlarını tavsiye etmeyeceğim, Realme tarafında da normalde tavsiye edeceğim Realme 5 Pro'yu da (normalde bu bütçede tavsiye edeceğim cihaz olur, bu bütçede telefon alsam onu alırdım)tavsiye edemeyeceğim, tavsiye edeceğim cihazları ve nedenleri açıklayayım:

Galaxy S7 serisi:
Tasarımsal olarak gayet basit ve göze hoş gelen bir cihaz ve sosyal medya için de ekran oranından dolayı oluşabilecek sıkıntıları da olmuyor: Güncelleme almıyor oluşu (Custom ROM), daha eski teknolojileri barındırıyor oluşu ve tasarımının (bence Android tarafındaki en iyi tasarımdır, bu benim görüşüm) günümüz ile alakasının olmayışı gibi dezavantajları var.
Galaxy Note FE:
S7 serisinden biraz daha iyi olmakla beraber dediklerim geçerli.
Redmi Note 8:
(sadelik için siyah rengi) Cihaz güncel ve günümüz teknolojilerini destekleyen bir cihaz fakat giriş sınıf bir telefon olduğu için (eski de olsa) amiral gemisi diye tabiri olan cihazlar ile aynı hissi vermeyecektir (Redmi Note 8'i kullanma şansım olmadı fakat 7'yi kullanmıştım ve cihaz bana performans olarak ağır gelmiştim, pili ve kamerası gayet iyi ve tatminkar idi).
iPhone 6S/6S Plus/7:
Cihazlar eski ve birçok noktada eksik kalıyorlar (örneğin ekranı televizyona yansıtmak için Apple TV lazım, Bluetooth ile dosya aktarımı yapamıyorsunuz, AirDrop'da Apple ekosisteminde çalışıyor), performans olarak gayet hızlılar ve 2. elde alabildiğiniz cihazların performanslarından biraz da olsa daha iyiler (6S Plus'ı A70 ile, Mi 9T ile, A51 ile ve Mi 9 Lite ile karşılaştırma fırsatım oldu ve çoğu yerde kafa kafaya olduklarını söyleyebilirim) (6S Plus'ı 1.5 yıldır kullanıyorum ve 7'yi de 1 ay kullanma fırsatım oldu ve uçurum fark yok aralarında onu da söyleyebilirim), tasarım olarak da Apple'ın 2014'de kullanmış olduğu tasarım yani bu fiyat aralığındaki en eski tasarımlı cihaz.
GM 9 Pro:
Telefon Redmi Note 8'in ayarında fakat General Mobile'ın ürünü ve o firmanın ürünlerinde en az bir kronik sorun oluyor (bu modelde bilinen bir sorun yok fakat markanın adı çıktığı için risk teşkil ediyor), AMOLED panel olması ve kamerasının DxOMARK'ta iPhone 7 Plus'u geçmesi ile bir dönem adını duyurmuştu.
Mi A3:
AMOLED panelli ve güncel bir cihaz olması ile öne çıkıyor, 720P çözünürlüğü düşük bulanlar da var fakat bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum (iPhone XR/11'de aynı çözünürlüğü kullanıyor hadi onu geçtim sizin baktığınız iPhone 6S'de o çözünürlüğü kullanıyor), cihazı elinize aldığınızda aynı firmanın ürünü olan RN8'den daha rahat tutulduğunu söyleyebilirim fakat detaylı olarak kullanma şansım olmadı, teorik olarak yarı yoda bırakmaz ve memnun kalırsınız.
Elinize sağlık hocam. En iyi bu şekilde açıklanır.

Gençler ben telefon almayı düşünüyorum. Bütçem 1000-2000.
- iPhone 6S bence bunların en iyisi.
-Huawei IPhone'den sonra en iyisi.
-Redmi en kötüsü
-Samsung 3'üncüsü.

Hangi markayı alsam benim için daha iyi olur? Pek oyun oynamam, Instagram'da takılmayı severim. Sadece bunlar için almayacağım. Video kalitesi düşük olabilir ama yine de 4k/1080p olsun. Sadelik benim için çok iyi olacak IPhone'lerdeki gibi.
Hocam dediğin global markaların dışına çıkıp farklı bi şey denemek istersen diye bırakıyorum.6GB RAM 128 GB ROM. Donanımsal açıdan fiyatına göre bence çok iyi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı