1000 Dolar 3D Modelleme & Render Sistem Toplama

thkaaaaw

Decapat
Beyler arkadaşım 3D Modellemeyle uğraşıyor daha doğrusu uğraşacak ama pc'si 1GB ekran kartı 4GB Ram'li bir laptop. En az 6-7 yıllık bir laptop.

Bunun için sistem alması gerekiyor. Ryzen alacak Intel'in bazı kötü niteliklerinden haberdar kendisi.
Açıkçası birçok bütçeye sistem topladım, toplamaya yardım ettim ancak 1000 dolar yani ortalama 5500 TL civarına 3D modelleme amaçlı sistem toplamadım hiç.

Şuan 500GB SSD var sadece elinde onu da ucuzluktan aldırdım. Harddisk istemiyor olursa M.2 veya normal bir SATA SSD.
Çünkü 1TB HDD + 120 GB SSD fiyatına 500GB SSD almayı tercih eder. Hız önemli.

Önerilerinizi bekliyorum. Amazon veya herhangi bir site olabilir ama TR olsa daha iyi tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 anakart, 2600X ve 16GB ram ile 1000 dolara rahat kasa toplayabilirsin. Ne kadar ekran kartı gücüne ihtiyacı olduğuna göre RX 580 veya 570 koyarsın sisteme :)

Q1.png

Eğer SSD size yetiyorsa, böyle bir sistem olabilir. B450 yonga seti XFR desteği var, o yüzden X470 eklemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı