1000 liraya İşlemci, Anakart, Monitör önerisi

Elinizde bir monitör var ise bir süre onla idare edip bu bütçeyi sadece işlemci ve anakarta ayirmanizi tavsiye ederim.

Sizce ne almalıyım? monitörümden hiç memnun değilim ama sanırım 1-2 ay idare eder beni sonrasında 600 lira ayırabilirim monitör için.

Ne almalıyım derken monitör için ise BenQ RL2240HE tavsiye ederim. Ben de sizin gibi ana bileşenleri almak için 4 ay 1366x768 eski bir monitör kullandım. Idari edip anakart işlemci almak en mantıklısi gibi.
Işlemci ve anakart'a gelince RAM'ler DDR3 olduğundan 1150 soket işlemci ve anakart seçimi yapmalısınız. Ama ayrıca bir önerim daha var. O RAMleri satabirsen satıp I5 6400+MSI B150 Gaming m3+8GB DDR4 RAM alman. Böylece yeni nesil sistemin olacak.

Ne almalıyım derken monitör için ise BenQ RL2240HE tavsiye ederim. Ben de sizin gibi ana bileşenleri almak için 4 ay 1366x768 eski bir monitör kullandım. Idari edip anakart işlemci almak en mantıklısi gibi.
Işlemci ve anakart'a gelince RAM'ler DDR3 olduğundan 1150 soket işlemci ve anakart seçimi yapmalısınız. Ama ayrıca bir önerim daha var. O RAMleri satabirsen satıp I5 6400+MSI B150 Gaming m3+8GB DDR4 RAM alman. Böylece yeni nesil sistemin olacak.

Şuanki monitörüm 1680x1050 destekliyor. Ram'leri pek satabileceğimi sanmıyorum DDR3 sistem almam gerekiyor yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı