1000 Mbps Ethernet kablo önerisi

CAT6 CAT7 arasında gecikme farkı yok ayrıca Ethernet kablosu ile sinyal nasıl karışacak.
Evlerimizde neredeyse her taraftan farklı frekanslarda sinyaller yayılmakta. Siz fark etmeseniz bile bu sinyaller kablolarınızın içindeki iletken bakırlara da karışmakta. Bunu önlemek için Faraday kafesi mantığı ile kablolar korunmakta. Bu korumayı paranızın yettiği ölçüde seçtiğiniz kablo türüyle artırıp azaltırsınız. İnsanların internet hızından beklentisi iş yerlerinde kullandığımız düzeye geldiği için kablolarda aynı seviyeye gelmek durumundadır.

Dediğinizden bir şey anlamadım vallahi internet hızı 100 Mbps CAT7 alınca 200mbpsmi oluyor anlamadım.

Ayrıca dediğiniz şeyi ilk defa sizden duydum dediğiniz şeyi.

1000 mbps internet için CAT6 yeterlidir. Alacağınız kablo minimum cat6 olsun yeterli. Gerisi bütçenize göre değişir. Ama CAT6 kablolar işinizi görür.

@eren28tr
FTP ile 100 Mbps, 200 Mbps olmuyor. Daha temiz bir internet sinyaline sahip oluyorsunuz diyebilirim. CAT 7'yi sadece kablonun sınırları zorlanmadan internet bağlantısı sağlanacağı için önerdim. Bütçesi yetmiyorsa FTP CAT 6 da alınabilir.

Geri
Yukarı