1000 Mbps internet olmasına rağmen sisteme 100 Mbps geliyor

Anakart modeliniz ne? Ethernet kartı 100Mbit/s üstü desteklemiyor olabilir.
Normal lenovo laptop lenovo G510 zaten desteklemiyor 1000 mbit'i benim pc

Hocam arkadaş Steam ayarlarından MB/S'yi Mbit/s olarak değiştirmiş dikkat ederseniz. Yani 900 değil gelen hız, 90 civarı. Bilgisayarı bu kadar destekliyorsa da gayet normal. Masaüstü ise gigabit ethernet kartı alabilir.
Yok hocam değiştirmedim nasıl değiştiğini dahi bilmiyırum ama benim pc en fazla 100 mbiti destekliyor

Lenovo G510 zaten desteklemiyor.
Yakın gelecekte yeni bilgisayar alınacaksa bir şey diyemem ama mevcut koşullar altında 1000 Mbps destekleyen(gigabit ethernet portlu) bir adaptör alınabilir. Bu adaptör USB 3.0 portuna takılırsa ve CAT5E veya üzeri standartta bir ethernet kablosuyla bağlanırsa şu anki laptop ile yüksek hız alınabilir.

Örnek ürün;
Screenshot_2023-08-10-11-28-10-660_com.opera.browser-edit.jpg

Yakın gelecekte yeni bilgisayar alınacaksa bir şey diyemem ama mevcut koşullar altında 1000 Mbps destekleyen(gigabit ethernet portlu) bir adaptör alınabilir. Bu adaptör USB 3.0 portuna takılırsa ve CAT5E veya üzeri standartta bir ethernet kablosuyla bağlanırsa şu anki laptop ile yüksek hız alınabilir.

Örnek ürün;
Eki Görüntüle 1896986
Çok teşekkür ederim böyle bir şeye ihtiyacım vardı sağolun.

Çok teşekkür ederim böyle bir şeye ihtiyacım vardı sağolun.
Bilgisayarda type-c portu varsa tyoe c olanlardan da alabilirsiniz. Hem USB portunuzu işgal etmemiş olur

Yok hocam değiştirmedim nasıl değiştiğini dahi bilmiyırum ama benim pc en fazla 100 mbiti destekliyor
Hocam şuradan yapılıyor:
images (1).jpeg

Resim Kaynağı: Technopat Sosyal

Yeni konular

Geri
Yukarı