Steam 1000 Mbps internet olmasına rağmen Steam 3 Mbps indiriyor

IdoTenSei

Centipat
Daha fazla  
Steam'den oyun indireceğim. Sanki 16 Mbps hıza sahipmişim gibi düşük hızda indiriyor. Bazen ise yükseliyor, 100 Mbps oluyor. İndirme sonra gene eski haline dönüyor, hız düşüyor. Disk kullanımı düşünce hız da düşüyor. SSD kullanıyorum, bu sorunu nasıl aşabilirim? İnterneti bu yüzden aldım fakat hiçbir faydasını göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de aynı şekildeydi geçen Steam'i indirme sunucusunu Almanya'ya çekince iyi bir hıza ulaşmıştı deneyebilirsin o şekilde belki düzelir

Ekran görüntüsü 2024-01-24 191220.png

2 İhtimal var;

1) Kullandığınız fiber altyapı hangi şirkete aitse, eğer yurtdışı sunucusu üzerinden indirme yapıyorsanız, o şirketin Steam sunucularına olan yurtdışı çıkışlarında sorun olmuş olabilir.

2) Steam'ın İzmir Türkiye sunucusunda teknik sorunlar oluşmuş olabilir.

Steam'den oyun indireceğim. Sanki 16 Mbps hıza sahipmişim gibi düşük hızda indiriyor. Bazen ise yükseliyor, 100 Mbps oluyor. İndirme sonra gene eski haline dönüyor, hız düşüyor. Disk kullanımı düşünce hız da düşüyor. SSD kullanıyorum, bu sorunu nasıl aşabilirim? İnterneti bu yüzden aldım fakat hiçbir faydasını göremiyorum.

Kanka genelde öyle mi bilmiyorum ama bende şöyle olmuştu indirme yaparken SSD'nin okuduğu yazdığı ve senin internetten indirdiğin arasında çok fark varsa indirme hızını yavaşlatıyor belki öyle bir durum olabilir.

2 İhtimal var;

1) Kullandığınız fiber altyapı hangi şirkete aitse, eğer yurtdışı sunucusu üzerinden indirme yapıyorsanız, o şirketin Steam sunucularına olan yurtdışı çıkışlarında sorun olmuş olabilir.

2) Steam'ın İzmir Türkiye sunucusunda teknik sorunlar oluşmuş olabilir.
türknet kullanıyorum. Bizim evde 1 tane daha pc var o da wifiye bağlı ama ben ethernet kablosundan bağlı oyun indiriyorum. Ben kablodan indirince düşük o ise wifiden indirince yüksek indiriyor

Geri
Yukarı