1000 Mbps Redmi Note 10 5G üstünde görülebilir mi?

pingui26

Femtopat
Daha fazla  
Superonline 1000MBPS bağlattim eve ancak şu an PC yok elimde, sadece telefondan kullanıyorum. Telefonum Redmi Note 10 5G 1000MBPS hız alamıyorum. Şu an 250Mbps (5GHz) geçmiyor hız, acaba daha bağlantı mi oturmadı yoksa telefon mu desteklemiyor bunu nasıl öğrenebilirim?

Hocam bildiğim kadarıyla bant genişliği ve kullanılan Wi-Fi teknolojisi önemli. 1000 desteklese bile Wi-Fi 4 ile bir anlamı olmayabilir.

Hocam bildiğim kadarıyla bant genişliği ve kullanılan Wi-Fi teknolojisi önemli. 1000 desteklese bile Wi-Fi 4 ile bir anlamı olmayabilir.
Modem Wifi6 destekliyor. Telefonumun da wifi 5 desteği olması lazım.

866 Mbps hız alabilmeniz gerekiyor. Ayarlar > Wi-Fi > Mevcut bağlantının detayları (3 nokta) sayfasında bağlantı hızı kaç gözüküyor?

Eğer 866'dan düşükse bağlantı kalitesi düşüktür. Aradaki mesafe ve anten kalitesi bu durumu etkiler.
Modem ile aramda 3-5 metre var. Dediğin yerde 292 gösteriyor

866 Mbps hız alabilmeniz gerekiyor. Ayarlar > Wi-Fi > Mevcut bağlantının detayları (3 nokta) sayfasında bağlantı hızı kaç gözüküyor?

Eğer 866'dan düşükse bağlantı kalitesi düşüktür. Aradaki mesafe ve anten kalitesi bu durumu etkiler.

Dosya Ekleri

• IMG_20231004_014008.jpg
    IMG_20231004_014008.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Bağlantın kadar hız alıyorsun, bu konuda bir sorun yok.

Cihazın veya modemin Wi-Fi anteninde sorun olabilir. Arada duvar yoksa 3-5 metre çok kısa bir mesafe. Frekansı bozacak PSU, şarj aleti, mikro dalga gibi aletler de çalışıyorsa onları kapatmak bağlantı kalitesini arttırabilir.

Bağlantın kadar hız alıyorsun, bu konuda bir sorun yok.

Cihazın veya modemin Wi-Fi anteninde sorun olabilir. Arada duvar yoksa 3-5 metre çok kısa bir mesafe. Frekansı bozacak PSU, şarj aleti, mikro dalga gibi aletler de çalışıyorsa onları kapatmak bağlantı kalitesini arttırabilir.
Dostum şuan modemin yanına geldim direk 10cm mesafede 350mbps olarak gözüküyor. Ancak speedtest attığında yine 250 de kalıyor

Genel ağ olarak problem varmış. 250 nin üstüne kablolu bağlantıda da çıkmadı. Yetkililer gelip fiber bağlantısını değiştirdi. Sonrasinda sorun çözüldü. Bu arada bende redmi note 10 5g telefonumu satıp redmi note 12 pro 5g aldım. Şuan wifi6 teknolojisi sayesinde telefonumdan 1000mbps hız alabiliyorum.

Sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı