1000 ₺ sistem önerisi - Kasa, HDD ve SSD hariç

Persephone

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi oyun amaçlı 1000 TL bütçeli bir kasa toplamak istiyorum. Elimde kasa, hdd ve ssd mevcut. Ayrılan bütçe bunlar dışında. İlgilenirseniz sevinirim iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun amaçlı 1000 TL bütçeli

Bu ikisi bir arada zor oluyor genelde. Bunu bir hesalayabilirsin:

AnakartASUS H81M-D R2.0MSI A58M-E33
İşlemciIntel Pentium G3258AMD A8 5600K
Ortak Bileşenler
BellekKingston 4 GB Value 1333 MHz CL9
Güç KaynağıKasaya dahil 350W
MonitörAOC 21.5” E2262Vw
Klavye/MouseMicrosoft Wired Desktop 400
[TBODY] [/TBODY]

• Asus GTX 750 Ti Strix O.C. =>468 TL
  • Msi H81M Pro-VD =>188 TL
  • İntel G3258 =>219 TL
  • Corsair 4 GB 1600 mhz CL 9 RAM =>125 TL
Tam 1000 TL tutar bence toplanılacak en iyi sistem budur. Sorularını yazarsan cevaplarız.İleride bir 4 GB daha Ram alır keyfine bakarsın.

@Recep Baltaş görüyorum ki bir microsoft fanısınız :) Klavyeyi bile microsoft öneriyorsunuz :)
@Persephone Bütçen baya düşük. En azından 1500 TL - 2000TL falan olsaydı daha iyi bir sistem toplayabilirdin. En azından kabul edilebilir, parasının hakkını veren bir sistem olurdu.

Ancak hangi tür oyunları oynamak istediğinizi de yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz. Misal Call Of Duty, GTA vs. oynayacaksan 2000TL'lik makine bile bazı yerlerde takılır. Ama eğer wolfteam, pointblank, metin2, lol, dota gibi oyunları seviyorsanız ve başka oyuna bakmıyorsanız 1000TL'lik makine yetecektir. (Aslında eğer orjinal almaya niyetin yoksa crack kullanmaktansa bu tarz ücretsiz oyunlara bakmak daha akıllıca gibi)

Ne için aldığını da belirle, sonra kafanı çok duvarlara vurursun demedi deme. Eğer ille de ucuz bir şey olsun istiyorsan;

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-1...gb-750gb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html?srt=UP

bu makine baya ilgimi çekti. Fiyatına göre beğendim, ama kullanıcı yorumlarına da bakmak lazım. İlgilenirsen iyi bir tercih olabilir.

Eğer ille de masaüstü diyorsan yukarıda arkadaşlar da baya iyi seçenekler koymuşlar.

@bedirhan balaban alınma ama sanki işlemciyi en azından bir i3 seçseydi karlı çıkardı gibi hissediyorum. Pentium'un performansını bilmiyorum ama ben makinemde yıllardır i3 oynuyorum. Şu zamana kadar çıkmış (Battlefield 4'de dahil) pek çok oyunu high'ta oynuyorum. Yeni çıkan call of duty black ops 3 ve gta5'in sistem gereksinimleri biraz dev gibi geldi sistemime ama i3 sandy bridge sonuçta. Sence de biraz daha verip i3 alması daha uygun olur olmaz mı ?

Bende A4-Tech Fanıyım :) Bence o fiyatla Pentium G3258 + R7 265 Dual-X alması daha mantıklı olur. (i3 kullanıcısıyım) İ3'ten bi problemim yok harika bir işlemci fakat tam bir F/P ürünü sayılamaz bence Pentium G3258 ve R7 265 Dual-x veya daha güçlü bir ekran kartı al...

@Ali Tolga Özbaş (Yaşınız büyük olduğu için abi demekte sakınca görmüyorum.) Abi arkadaşın istediği sistemin bütçesi 1000 TL;
  1. İntel i3 300TL
  2. G3258 219TL
@Recep Baltaş'ın G3258 ile topladığı sisteme bakarsan işlemcinin İ3'ü geçip neredeyse İ5 seviyesine çıktığını gördüm.Arkadaşında sistemini fazla kurcalamayacağını toplayıp oyun oynayacağını düşünüyorum o yüzden G3258'i önerdim. Ama tabi ki sizin hem deneyiminiz hem de yaşınız büyük siz daha iyi bilirsiniz.

Bende A4-Tech Fanıyım :) Bence o fiyatla Pentium G3258 + R7 265 Dual-X alması daha mantıklı olur. (i3 kullanıcısıyım) İ3'ten bi problemim yok harika bir işlemci fakat tam bir F/P ürünü sayılamaz bence Pentium G3258 ve R7 265 Dual-x veya daha güçlü bir ekran kartı al...
Öncelikle A4-Tech fanı olmanı bize neden söylediğini anlamadım.R7 265 Dual-X meselesine gelecek olursak GTX 750 T.i 'ın R7 265 Dual- X 'den üstünlükleri ;
  • Güç tüketimi daha az GTX. 65w R7.132w
  • GTX. R7.'den daha yeni bir kart
  • Fiyat olarak ürünlere bakacak olursak GTX.=468 TL R7.=455TL
  • Oyun Fps'si R7'nin 3-5 fazla olması faturalara yansıyacaktır.
  • GTX.'in Strix özeliği var R7.'nin yok.
Kararı ürünü alacak şahs'a bırakıyorum.

Bu ikisi bir arada zor oluyor genelde. Bunu bir hesalayabilirsin:

AnakartASUS H81M-D R2.0MSI A58M-E33
İşlemciIntel Pentium G3258AMD A8 5600K
Ortak Bileşenler
BellekKingston 4 GB Value 1333 MHz CL9
Güç KaynağıKasaya dahil 350W
MonitörAOC 21.5” E2262Vw
Klavye/MouseMicrosoft Wired Desktop 400
[TBODY] [/TBODY]

Peki ekran kartı olarak R7 260x mi yoksa hd 6870 mi daha iyi performans verir sizce G3258 ile?

Öncelikle A4-Tech fanı olmanı bize neden söylediğini anlamadım.R7 265 Dual-X meselesine gelecek olursak GTX 750 T.i 'ın R7 265 Dual- X 'den üstünlükleri ;
  • Güç tüketimi daha az GTX. 65w R7.132w
  • GTX. R7.'den daha yeni bir kart
  • Fiyat olarak ürünlere bakacak olursak GTX.=468 TL R7.=455TL
  • Oyun Fps'si R7'nin 3-5 fazla olması faturalara yansıyacaktır.
  • GTX.'in Strix özeliği var R7.'nin yok.
Kararı ürünü alacak şahs'a bırakıyorum.
Ekran kartında 400tlyi pek geçemem diye düşünüyorum çünkü bütçe malum R7 260x O.C veya HD 6870 arasında gidip geliyorum.
Ancak dolar ucuzlarsa dediklerinizi düşünebilirim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı