1000 TL 2. el ekran kartı önerisi

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar, 1000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi 2. el ekran kartı hangisidir? FX 6300 ile kullanılacak. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

950 pahalı. En aşşağı 1300-1400. 750 ti bulabilirsin ama. Oc versiyonlu modelleri var mıydı bilmiyorum. Var ise onlara da yönelebilirsin. Amd tarafında daha çok model var bu fiyatlarda. Benim o konuda bilgim yok malesef :d

750 Ti/760/950 bu üçünden herhangi birini bulabilirsen yapıştır derim, GTX 950 aralarında en performanslısıydı sanırım..

@AntenOS konu dışı ama senin RX570'e ne oldu en son? İade alabildin mi?
Hocam davayı kazandım ancak karşı taraf göndermemekle ısrarcı. Ben de dün icra dairesine gittim takip dilekçesi doldurdum sonucu bekliyorum. Bu sefer mecbur kalacaklar yüksek ihtimalle.
750 Ti/760/950 bu üçünden herhangi birini bulabilirsen yapıştır derim, GTX 950 aralarında en performanslısıydı sanırım..

GTX 950 bulursam 1000 TL civarında alacağım. Teşekkürler önerileriniz için.

Hocam size konudan bağımsız bir soru soracağım. i7 8700'e geçmiştiniz sanırım. GTX 1060 ile nasıl performans alıyorsunuz işlemci katili oyunlarda? Çoklu işlem yaparken sıkıntı yaşatıyor mu?

@Jonathan North

Son düzenleme:
@AntenOS , şu aralar çok oyun oynayamadım henüz ama daha geçen hafta yüksek lisansım için hazırladığım endüstriyel bir projede Ansys yazılımı üzerinde matematiksel çözümleme ve analiz yaparken i5-7500'e göre gözle görülür bir fark yarattı. Onun dışında dün ve bugünkü yaptığım testlerde Battlefield 5'in sadece 64 kişilik operasyon modunda %15 hatta %20'lere varan ciddi (+15, yerine göre bazen +20 FPS) bir performans artışı olurken, Assassin's Creed Origins DRM FREE sürümünde insanların yoğun olduğu kalabalık pazar alanlarında doğal 1080p çözünürlükte yine benzer oranlarda FPS artışı yakaladım fakat oyunu sanal 1350p (%127 render scale) Very High ayarlarda 60FPS sabit oynamayı tercih ediyorum orası ayrı tabii :) Zaten genel anlamda 10 oyunun 9'unda sorun çıkarmıyordu 7500, şu ana kadar da şahane taşıdı, hala taşıyordu da. Açıkçası önce bu 8700'ü almadan önce anakartıyla beraber satışa çıkarmıştım fakat ikinci elde yaşadığım problemlerden ötürü satmaktan vazgeçtim, hoş arada test etmek için yedek bir kapsamda EVGA 750 Ti 2G modeliyle duruyor şu an.

i7-8700 upgrade'min ana amacı ise başlıca bazı mühendislik uygulamaları ve ilerleyen zamanlarda 3060 gücünde bir kart takmaktı..

Yeni konular

Geri
Yukarı