1000 TL 750W 80+ PSU önerisi

• Konuyu başlatan oWoom
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B

oWoom

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aşağıdaki sistemi kurmak istiyorum. Bu sisteme uygun 1000 TL fiyat aralığında PSU önerisi yapabilir misiniz?
Sistem için 650W yeterli olur mu? PSU alternatif olarak şunları çıkardım. Seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

XPG CORE REACTOR 750W 80 Plus Gold Power - 941,00 TL
Seasonic Core GC-650 650W 80+ GOLD ATX - 1.031, 00 TL

Sistem

İşlemci - Ryzen 5 5600X.
Anakart - MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi.
Ekran kartı - MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X veya MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio.
RAM - G.Skill Trident Z RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18.
Kasa - MSI MAG Forge 100R.
Sıvı soğutma - MSI MAG CoreLiquid 240R 240 mm.

Arkadaşlar merhaba. Aşağıdaki sistemi kurmak istiyorum. Bu sisteme uygun 1000 TL fiyat aralığında PSU önerisi yapabilir misiniz?
Sistem için 650W yeterli olur mu? PSU alternatif olarak şunları çıkardım. Seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

XPG CORE REACTOR 750W 80 Plus Gold Power - 941,00 TL
Seasonic Core GC-650 650W 80+ GOLD ATX - 1.031, 00 TL

Sistem.

İşlemci - Ryzen 5 5600X.
Anakart - MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi.
Ekran kartı - MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X veya MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio.
RAM - G.Skill Trident Z RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18.
Kasa - MSI MAG Forge 100R.
Sıvı soğutma - MSI MAG CoreLiquid 240R 240 mm.

XPG doğru seçim olur.

XPG/Adata Core Reactor A sınıfı yani en iyi kalitede bir güç kaynağıdır. Onu tercih etmeniz daha mantıklı.
Seasonic GC ise B sınıfı bir PSU'dur. (Kesinlikle kötü değildir ama daha ucuza daha iyisi varken neden bunu alasınız ki?)

Ekran kartı olarak kesinlikle 1 2 ay daha stokların yenilenmesini bekleyin RTX 3060Ti alın.

PSU:

RM750 önermem, o fiyatı hak etmiyor, aynı fiyatta daha iyi alternatifler var.

Yorumlarınız için teşekkürler. Bir arkadaş cızırtı geliyor diye bir video atmış bu PSU ile ilgili o yüzden kafam karışmıştı açıkçası.

Bir de sistemi şu an için ekran kartı hariç toplamayı düşünüyorum maliyet açısından. Sonrasında dediğiniz gibi 3060 Tİ fiyat/stok durumuna göre düşünebilirim.

Yorumlarınız için teşekkürler. Bir arkadaş cızırtı geliyor diye bir video atmış bu PSU ile ilgili o yüzden kafam karışmıştı açıkçası.

Bir de sistemi şu an için ekran kartı hariç toplamayı düşünüyorum maliyet açısından. Sonrasında dediğiniz gibi 3060 Tİ fiyat/stok durumuna göre düşünebilirim.
Coil Wine içerisinde Bobin olan her cihazda yaşayabileceğiniz bir durum. Ki Core Reactor'de yaşamanız çok zor. Kafaya takmayın yani.

Ekran kartı olarak 3060 Ti seçin.

PSU:

Hocam bütçeyi biraz aşıyor maalesef.
Coil Wine içerisinde Bobin olan her cihazda yaşayabileceğiniz bir durum. Ki Core Reactor'de yaşamanız çok zor. Kafaya takmayın yani.
Teşekkür ederim açıklama için. Bir de daha önce full modüler PSU kurulumu yapmadım sorun yaşamam umarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı