1000 TL bütçe Toplanabilecek En İyi Bilgisayar

X3440 için Aliexpress'te bir anakart mevcut en çok satanlar kısmında ama isimsiz bir anakart (en azından ben marka, model göremedim) markalı anakart almak isterseniz de LGA 1156 almak zorundasınız ve bu anakartlar da artık üretilmediği için sıfırı yok diyebilirim. İkinci el piyasasında da göremedim. Bulabilen veya bulmuş arkadaşlar varsa link atabilirler.
hiç bir fikrim yok işlemci anakarta uyuyor ise alabilirim bütçem 1000 lira sonuçta
Maksimum ne kadar olur? 1250 TL olur mu?
peki olsun

Anakart: A320 çipsetli en ucuzu 350 TL diyelim.
RAM: Crucial 4GB DDR4 2400Mhz UDIMM CL17 SRx8 Ram (PC4-19200) Fiyatı (150 TL)
İşlemci: AMD Athlon 200GE 3.2GHz 4MB Cache Soket AM4 35W İşlemci Fiyatı (400 TL)
SSD: ADATA SU650 120GB 520MB-450MB/s 3D NAND Sata3 2.5'' SSD Fiyatı (130 TL)
Bakın bunları alınca 1000 TL ediyor, kasa ve PSU'ya para yetmiyor. Neden anlamak istemiyorsunuz? Dolar 6 TL siz 1000 liraya sıfır PC toplayın diyorsunuz. Resmen eşekten uçmasını bekliyorsunuz yani.
Kasa: TX K6 250W USB 2.0 ATX Kasa (TXCHK6P250) Fiyatı (190 TL)
Hadi 1200 TL verip bunu aldınız diyelim, resmen rezil bir PC oluyor, hiçbir şey oynayamazsınız.

İmzamdaki sistemi 1000 tl ye topladım sahibinden gibi sitelerden parça kovalayarak imzamdaki sistemi alabilirsin daha sonrada aliexpressden ekstra bir 8gb ddr 4 bellek alırsın olur biter.

r7 240, 4 çekirdekli işlemci, 4g ram 300 GB hdd elimde mevcut HDD gerek yok bide psu tamam
kasa umrumda değil onu da 2. el alırım sonuçta kasa yani
r7 240 uyacak işlemci anakart ve psu önerisi

ne önerirsin apu sistem de olur
Ben AMD A10 7870K almıştım 2 yıl önce. Fazla sistemi kasan bir şey yapmayacaksan bence böyle bi sistem daha uygun olabilir. Biraz araştırıp bakabilirsin netten. Anakart olarak da Micro alabilirsin. Ama yine de monitör-kasa-PSU ikinci el bulursan daha iyi olur. Fiyatlar yine uçmuş durumda çünkü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı