1000 TL Civarı Gaming Headset

Atesavage

Centipat
Hey dostlarım! 1000 TL Civarı kulaklık önerisi arıyorum. FPS Oyunları için. Müzik ve film izlerkende iyi ya da yeterli olması önemli benim için. Kablolu olması daha iyi benim için. Aklımda Corsair Void Pro RGB USB var. Yardımcı olursanız sevinirim. <3

Alpha S modelinin ses kartı daha iyidir. HyperX in en iyi modeli Alpha S. Ben olsam Alpha S alırdım. Corsair modelinin de tasarımı çok kötü bence hiç hoşuma gitmiyor.
Aslında Cloud Flight almayı düşündüm sizce o nasıl ? 7.1 yok ama oyunlarda çok etki yarattığı için Corsaire kaydı ilgim. Peki ya sizce ? 7.1 çok etkiliyor mu oyunlarda falan ?

Bahsettiğim Corsair daha iyi gibime geliyor.
Corsair kulaklıklarında sık sık dip ses ve batarya sorunları ile karşılaşıyoruz. Forumda bu konudan yakınan bayağı insan var. Ayriyeten daha iyi bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum. Alpha S çok daha iyi bir kulaklık. 7.1 Alpha S modelinde mevcut. Ama çok kullanılacak bir özellik değil "sanal" gerçeklik yarattığı için.

Bahsettiğim Corsair daha iyi gibime geliyor.
İlk başlarda görüntüsünden itibaren banada öyle geliyordu ama hyperx i kulağıma takınca birden fikrim değişti en güzel kulakıklardan birisi ses yalıtım ve kalitesi mükemmelll :)
Aslında Cloud Flight almayı düşündüm sizce o nasıl ? 7.1 yok ama oyunlarda çok etki yarattığı için Corsaire kaydı ilgim. Peki ya sizce ? 7.1 çok etkiliyor mu oyunlarda falan ?

buda çok iyidir bakmanızı tavsiye ederim :)

Son düzenleme:
Corsair kulaklıklarında sık sık dip ses ve batarya sorunları ile karşılaşıyoruz. Forumda bu konudan yakınan bayağı insan var. Ayriyeten daha iyi bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum. Alpha S çok daha iyi bir kulaklık. 7.1 Alpha S modelinde mevcut. Ama çok kullanılacak bir özellik değil "sanal" gerçeklik yarattığı için.
7.1 ne işe yarıyor peki ? Müzik film falan mı ?
Oyunlarda etki etmiyorsa Cloud Flight almaya karar verdim. Cloud Fligt nasıl sizce ? Müzik ve film performansı nasıl sizce ? Kulak pedleri çok rahatsız ediyor mu ya da deri ped ya ?

Son düzenleme:
7.1 ne işe yarıyor peki? Müzik film falan mı?
Oyunlarda etki etmiyorsa Cloud flight almaya karar verdim. Cloud fligt nasıl sizce? Müzik ve film performansı nasıl sizce?

7.1 oyunlarda sanal gerçeklik yaratıyor. Yani oyunda sesleri daha kapsamlı alabildiğimizi söylüyorlar. Ama pratikte bu böyle olmuyor. Kulaklığın içinde bu sistem olmadığı için yazılım yani sanal olarak sağlanıyor. Bu yüzden oyunlarda karışıklığa sebep oluyor. Sen sağ arkanda duyarken bazen adam tam arkanda çıkabiliyor. Söylenildiği gibi kaliteli bir teknoloji değil yani. Televizyon ses sistemindeki 7.1 sisteminin USB kontrolcüsü ile sağlandığını iddia ediliyor. Üstelik bunu Windows sonic ücretsiz olarak sağlıyor. Fakat kişisel tercih olarak ben kullanmıyorum çünkü sesi bozuyor. Gerçekten kafa karışıklığı yaratmaktan başka bir işe yaramıyor. Cloud flight kullanmadım bilmiyorum. Ama ben kulaklık olarak kablosuz olanları pek sevmiyorum. Kablosuz olduğu zaman mikrofon kalitesinde düşüş oluyor. Eğer Alpha S yerine Cloud Alpha alıp yanına USB ses kartı değil de normal PCI bağlantılı bir ses kartı alırsanız daha kaliteli ses ve mikrofon kalitesi alabilirsiniz. Kulaklıklar neredeyse aynı. Alpha S modelinde ekstra olarak sadece HyperX USB ses kartı ve yedek kulakçıkları çıkıyor kutu içerisinden. Tasarım olarak yanlarında 2 tane bass kalitesini arttırmak için açık kapatılabilen kapakçıklar koyulmuş.
Mikrofon testi 2:00 da mevcut. HyperX Cloud Flight

Oyunlarda etki etmiyorsa Cloud Flight almaya karar verdim. Cloud Fligt nasıl sizce ? Müzik ve film performansı nasıl sizce ?
[/QUOTE
Oyunlarda etki etmiyorsa Cloud Flight almaya karar verdim. Cloud Fligt nasıl sizce ? Müzik ve film performansı nasıl sizce ? Kulak pedleri çok rahatsız ediyor mu ya da deri ped ya ?
oyunlarda özellikle fps oyunlarında çok yardımcı oluyor 7.1 kulaklıklarda 6 tane hoparlör vardır örnek vermek gerekirse

7.1 kulaklıgı olan adam cs go dan arka çaprazdan mı soldan mı arkadan mı geldiğini çok rahat anlıyor
oyunlarda özellikle fps oyunlarında çok yardımcı oluyor 7.1 kulaklıklarda 6 tane hoparlör vardır örnek vermek gerekirse

7.1 kulaklıgı olan adam cs go dan arka çaprazdan mı soldan mı arkadan mı geldiğini çok rahat anlıyor
fiziksel 7.1 zor bulunuyor genellikle sanal 7.1 oluyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı