1000 TL Ekran Kartı, İşlemci ve RAM Tavsiyesi

emregnss

Hectopat
Arkadaşlar toplam 1000 TL bütçe ile en az 2 GB ekran kartı, en az 3.4 GHZ falan işlemci, en az 8 GB RAM arıyorum. Geneli oyun için FIFA 19-20 vb. yardımlarınızı bekliyorum. Büyük sevap işliyorsunuz burada :) anakart bilgileri ekte Adsız.png eski pc anakart değişmem gerekiyorsa onuda söyleyin lütfen

Son düzenleme:
Anakartınızın modelini yazmanız gerekiyor öneri yapabilmemiz için. Ekran kartı olarak 2. el şu tarzda link GTX 750 ti düşünebilirsin.

O fiyata APU işlemcilere yönelmelisiniz.

AMD Ryzen 3 2200G 600 tl

1 tane 8 GB RAM yerine de 2 tane 4 GB kullanmalısınız.

Kingston HyperX 4GB DDR4 2400 MHz RAM’den iki tane alın.
360 tl.

960 tl etti.

Anakartınızın modelini yazmanız gerekiyor öneri yapabilmemiz için. Ekran kartı olarak 2. el şu tarzda link GTX 750 ti düşünebilirsin.

ekleme yaptım
O fiyata APU işlemcilere yönelmelisiniz.

AMD Ryzen 3 2200G 600 tl

1 tane 8 GB RAM yerine de 2 tane 4 GB kullanmalısınız.

Kingston HyperX 4GB DDR4 2400 MHz RAM’den iki tane alın.
360 tl.

960 tl etti.

anakarta göre uygun mu ek de belirttim

İlgilenirsen anakart, RAM, bellek üçlüsü satıyorum;
Kalan 300 TL'ye GTX 750 Ti veya zorlayıp RX 460 satın alabilirsiniz.

Arkadaşın önerdiği sistem anakartınıza uymuyor. Anakarta da bütçe ayırmanızı öneririm. Eğer ayıramıyorsanız core 2 quad Q9400 ve r7 250x alabilirsin. 4x2 şeklindede DDR2 2 tane bellek alabilirsin. Ama sana önerim elindekileri sat ve daha güncel bir sisteme geç biraz daha para biriktirip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı