1000 TL fare önerisi

Bütçe
1000 tl

drape

Centipat
Daha fazla  
Zorlarsam 1000 TL'ye kadar bütçem var. Baktığım 5,6 tane mouse var ama karar veremedim. Kablolu kablosuz fark etmez. Elim 16cm civarı.
Fareler:
-Razer Viper Mini.
-Razer Basilisk X HyperSpeed.
-Logitech G305 lightspeed.
-Glorious Model O
-Rampage furyz.
-SteelSeries Rival 3 Wireless.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorlarsam 1000 TL'ye kadar bütçem var. Baktığım 5,6 tane mouse var ama karar veremedim. Kablolu kablosuz fark etmez. Elim 16cm civarı.
Fareler:
-Razer Viper Mini.
-Razer Basilisk X HyperSpeed.
-Logitech G305 lightspeed.
-Glorious Model O
-Rampage furyz.
-SteelSeries Rival 3 Wireless.
Basilisk x secebilirsiniz, Lenovo Legion M600s Kablosuz Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe alternatif buda var ama sensör, switch konusunda pek bilgim yok. @Kiznaiver bilgi verir.

Eliniz küçük doğru ölçtüyseniz. Linkledikleriniz arasında Rival 3 Wireless kötü bir mouse, Model O'nun materyal kalitesi kötü ve switch'leri de fiyatına göre bir hayli kötü. G305 fiyatını hak etmeyen bir mouse. Basilisk X fena değil ama onun da bazı sorunları var. Zaten elinize de uymaz. Viper Mini ise bütçede düşük kalıyor.

Kablosuz için:

Kablolu:

Eliniz küçük doğru ölçtüyseniz. Linkledikleriniz arasında Rival 3 Wireless kötü bir mouse, Model O'nun materyal kalitesi kötü ve switch'leri de fiyatına göre bir hayli kötü. G305 fiyatını hak etmeyen bir mouse. Basilisk X fena değil ama onun da bazı sorunları var. Zaten elinize de uymaz. Viper Mini ise bütçede düşük kalıyor.

Kablosuz için:

Kablolu:
Kablolu olarak viper mini ile önerdiğiniz kablolu mouse neredeyse aynı fiyat size kalirsa hangisini tercih edersiniz

Kablosuz için:

Kablolu:
Sanırsam yanlış ölçtüm elim 18 civarı

Kablosuz için:

Kablolu:
Rampage önerirmisiniz

Son düzenleme:
Kablolu olarak viper mini ile önerdiğiniz kablolu mouse neredeyse aynı fiyat size kalirsa hangisini tercih edersiniz
Skoll Mini 50g, Viper Mini 61g. Switch olarak Skoll Mini'de Kailh GM8.0 varken Viper Mini'de Razer'ın Gen-2 optik switch'leri var. Click latency değerleri gayet iyi iki switch'in de. Ömür olarak 10 milyon daha fazla basım ömrü vaat ediyor GM8.0 switch'ler. Sensör kısmında Viper Mini'de Razer'ın PixArt ile ürettiği 3359 sensör bulunuyor. 300IPS 35G değerlerine sahip. Skoll Mini'de 3389 sensör bulunuyor, 400IPS 50G değerlerinde. Bunların yanında Viper Mini'nin LOD değeri sınıra yakın ve kullanan kişiye bağlı rahatsız edici olabilir. Click'lerde de rattle sorunu yaşanabiliyor az da olsa. Bunların hepsini göze alırsak aradaki farkı vermeye gayet de değer diye düşünüyorum. Zaten 1000TL'Lik bir bütçe bulunuyor.

Sanırsam yanlış ölçtüm elim 18 civarı
Önerdiğim mouse'lar elinize oturacaktır yine de. Alınabilirler hâlâ.

Rampage önerirmisiniz
Rampage'in Fury Z dışında düzgün mouse'u yok. Onu da kendileri yapmadıkları için zaten. Fury Z'nin de switch'leri kötü ve şarjı çok az gidiyor. Tercih edilmemesi daha iyi.

Skoll Mini 50g, Viper Mini 61g. Switch olarak Skoll Mini'de Kailh GM8.0 varken Viper Mini'de Razer'ın Gen-2 optik switch'leri var. Click latency değerleri gayet iyi iki switch'in de. Ömür olarak 10 milyon daha fazla basım ömrü vaat ediyor GM8.0 switch'ler. Sensör kısmında Viper Mini'de Razer'ın PixArt ile ürettiği 3359 sensör bulunuyor. 300IPS 35G değerlerine sahip. Skoll Mini'de 3389 sensör bulunuyor, 400IPS 50G değerlerinde. Bunların yanında Viper Mini'nin LOD değeri sınıra yakın ve kullanan kişiye bağlı rahatsız edici olabilir. Click'lerde de rattle sorunu yaşanabiliyor az da olsa. Bunların hepsini göze alırsak aradaki farkı vermeye gayet de değer diye düşünüyorum. Zaten 1000TL'Lik bir bütçe bulunuyor.

Rampage'in Fury Z dışında düzgün mouse'u yok. Onu da kendileri yapmadıkları için zaten. Fury Z'nin de switch'leri kötü ve şarjı çok az gidiyor. Tercih edilmemesi daha iyi.
Teşekkürler başka öneriniz olursa açığım

HyperX haste modeli nasıldır

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Teşekkür ederim

Bu arada elim çok fazla terleme yapıyor skoll mini de delikli bir mouse olduğu için herhangi bir sorun yaşar mıyım?

@Kiznaiver
Benim de elim terliyor. Delikli mouse da kullandım düz mouse da. İnanın ki neredeyse hiç fark etmiyor. Dandik materyal kullanılmışsa terletebilir ama onun dışında delikli veya düz olmasının bir önemi yok. Eliniz terliyorsa her türlü terliyor. Bir miktar belki etki ediyordur.

Geri
Yukarı