1000 TL filtre kahve makinesi önerisi

BuRaKBoSs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Uzun zamandır filtre kahve tüketicisiyim, kahvelerimi french press ile demliyorum ve artık makineye geçme zamanım geldi diye düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe: 1000 TL.

Ben philips kullanıyorum.
Simbo ve fakir markalarını da kullandım. Açıkçası hepsi kahveyi aynı yapıyor hocam öyle aman aman bir fark yok. Malzeme kalitesi farklı sadece.
Size tavsiyem, mutlaka çekirdek kahve alın ve kahve öğütücüsü ile evde çekip kahvenizi yapın.
Kahvenizi evde çekerken yayılan o koku efsane....

Filtre kahve makinesinda modelin çok da bir önemi yok hocam, hepsi aynı işi yapıyor. Zamanlayıcı, öğütücü gibi ekstra özellikleri olanlar dışında tek farkları görüntüleri. İyi bir kahve içmek için asıl önemli olan kullandığınız kahvenin kalitesi ve taze kavrulmuş/öğütülmüş olması oluyor her zaman. Bunun için önerim, eğer zamanlayıcı gibi özelliklere ihtiyacınız yoksa, ucuzundan bir makine alıp kalan bütçeyi el değirmeni almak için harcamanız. örnek olarak:

Kahve Makinesi: https://www.akakce.com/kahve-makinesi/en-ucuz-sinbo-scm-2953-fiyati,510080967.html (Kendim kullanıyorum bir buçuk senedir, hiç sıkıntı çekmedim.)
El Değirmeni: Sözen marka kahve değirmeni alabilirsiniz, internetten satışları var mı bilmiyorum fakat Eminönünde olması lazım kendi satış yerleri. Ya da farklı satıcılardan orijinalse eğer alabilirsiniz.

Taze kavrulmuş çekirdek kahveyi öğütür öğütmez yaptığınız kahvenin tadına yakın tadı herhangi bir market kahvesinde bulamazsınız. Bu yüzden tavsiyem kahvesini kendi ithal edip kavuran küçük işletmelerden kahvenizi temin etmeniz.

Değirmen vs uğraşamam derseniz de yine bu küçük yerlerden taze kavrulmuş kahveyi küçük paketlerde (2-3 günlük maksimum) alarak tüketmeniz olur.

Hocam french press ve makine arasında hiç bir fark yok. Hatta bana göre french press daha da lezzetli gibi bence. O yüzden sırf pot içerisinde kahveyi sıcak tutmak için ve ya miktar fazla olsun diye makine arıyorsanız boşverin. Önce damak tadınıza uygun çekirdek kahveyi bulun, bi el öğütücüsü edinin kendinize. Bundan sonra isterseniz 10tllik makine isterseniz 1000tllik bir makine alabilirsiniz farketmez.

Makine olarak öneri vermem gerekirse DeLonghi mükemmel bir markadır kahve konusunda hem ofiste hem de evimde kullanıyorum. Bana philips, fakir, sinbo vs vs gibi markalarda nedense kahvenin içerisinden hep plastik kokusu ve tadı geldi. DeLonghide metal aksam olduğu için bunu seçtim. Belki bu marka da plastik yapsa aynı koku ve tadı alacaktım.

Hepinize yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Philips ve Sinbo buna benzer evde bir makine var ama çok eski ama görüntüsü tıpa tıp aynı almamı yine de önerir misiniz?

Kahve olarak BlendBlack kullanıyorum.

Geçen gün güzel bir indirim vardı Bongardi markasınn kahvesini aldım ve kahve paketini açar açmaz pişman oldum kokusu bile kahveden çok uzak ve tadı çok kötüydü sizinde karşınıza çıkarsa dikkat edin.

Philips ve Sinbo buna benzer evde bir makine var ama çok eski ama görüntüsü tıpa tıp aynı almamı yine de önerir misiniz?

Geçen gün güzel bir indirim vardı Bongardi markasınn kahvesini aldım ve kahve paketini açar açmaz pişman oldum kokusu bile kahveden çok uzak ve tadı çok kötüydü sizinde karşınıza çıkarsa dikkat edin.
Hocam ben da Bongardi marka kahve kullanıyorum sürekli. Çekirdek olarak alıyorum hep ama nedense ben çok aşırı memnunum. Gelen misafirlerim falan da soruyorlar sürekli nerden alıyorsun diye. Bu durumu satıcıya belirtin mutlaka kargoda falan mı hava alma ya da başka bir sorun oldu. Çünkü ben aşırı memnunum o markadan.

Hocam makine çalışıyorsa bence kullanmanızda hiç bir sakınca yok. Kahve olarak da dediğim gibi eğer yakınlarda taze kavrulmuş kaliteli kahve alabileceğiniz bir yer yok ise, internet üzerinden çekirdek kahve sipariş ederek kendiniz öğütmeniz çok daha kaliteli kahve içmenizi sağlar. Yani kaliteli bir değirmen almak şu durumda çok daha mantıklı olacaktır.

Hocam ben da Bongardi marka kahve kullanıyorum sürekli. Çekirdek olarak alıyorum hep ama nedense ben çok aşırı memnunum. Gelen misafirlerim falan da soruyorlar sürekli nerden alıyorsun diye. Bu durumu satıcıya belirtin mutlaka kargoda falan mı hava alma ya da başka bir sorun oldu. Çünkü ben aşırı memnunum o markadan.
Ben linkini bıraktığım 3lüyü aldım ve şu an bitsin diye uğraşıyorum açıkçası, paketleri sağlam geldi 1 yıl süreleri var son tüketim tarihine siz benim aldığım ürünleri denediniz mi?
Hocam makine çalışıyorsa bence kullanmanızda hiç bir sakınca yok. Kahve olarak da dediğim gibi eğer yakınlarda taze kavrulmuş kaliteli kahve alabileceğiniz bir yer yok ise, internet üzerinden çekirdek kahve sipariş ederek kendiniz öğütmeniz çok daha kaliteli kahve içmenizi sağlar. Yani kaliteli bir değirmen almak şu durumda çok daha mantıklı olacaktır.
Değirmen olarak ne önerirsiniz, çekirdek olarak taze çekilen yerler var ama benim sürekli almak gibi bir durumum yok evde kahvenin olması gerekiyor her gün yapıp içiyorum denemek için Moliendo markasının linkteki ürününü aldım.

Ben linkini bıraktığım 3lüyü aldım ve şu an bitsin diye uğraşıyorum açıkçası, paketleri sağlam geldi 1 yıl süreleri var son tüketim tarihine siz benim aldığım ürünleri denediniz mi?

Değirmen olarak ne önerirsiniz, çekirdek olarak taze çekilen yerler var ama benim sürekli almak gibi bir durumum yok evde kahvenin olması gerekiyor her gün yapıp içiyorum denemek için Moliendo markasının linkteki ürününü aldım.
Hocam Süzen markasının değirmenleri gayet iyi oluyormuş, ben kullanmıyorum kendim taze çektirerek alıyorum kahvemi, fakat kullanan arkadaşlar öneriyorlar. Taze alamıyorsanız değirmen şart gibi duruyor.

Hocam Süzen markasının değirmenleri gayet iyi oluyormuş, ben kullanmıyorum kendim taze çektirerek alıyorum kahvemi, fakat kullanan arkadaşlar öneriyorlar. Taze alamıyorsanız değirmen şart gibi duruyor.
Teşekkürler araştıracağım söylediğiniz markayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı