1000 TL i7 2600 sisteme ekran kartı önerisi

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel® Core™ i7-2600 (3.40GHZ 8MB)
  • İşletim Sistemi Orijinal Windows® 10 (64 Bit)
  • Anakart Foxconn H61 MXL-K LGA 1155
  • Bellek 8 GB DDR-III
  • Ekran Kartı ATI HD 6750 PRO 1GB (2GB)
1000 ₺ gibi bir bütçem var, güç kaynağı ve ekran kartı alacağım. Monitorum VGA olduğu için bana bir de dönüştürücü önerebilir misiniz? İnternetten sipariş vermeyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlar altında RX 570 4GB almanızı önerirdim fakat mining çılgınlığı yüzünden piyasada bulunmuyor.
Bu durumda bütçeniz kapasitesinde çarşıda bulabileceğiniz en mantıklı ekran kartı GTX 1050Ti.

Aktif olarak kullandığınız güç kaynağı nedir? Hangi sebepten değiştirmek istiyorsunuz? 1.000TL bütçeniz dahilinde önerebileceğim güç kaynağı; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Dönüştürücüler konusunda bilgim olmadığından dolayı öneride bulunamayacağım.

Normal şartlar altında RX 570 4GB almanızı önerirdim fakat mining çılgınlığı yüzünden piyasada bulunmuyor.
Bu durumda bütçeniz kapasitesinde çarşıda bulabileceğiniz en mantıklı ekran kartı GTX 1050Ti.

Aktif olarak kullandığınız güç kaynağı nedir? Hangi sebepten değiştirmek istiyorsunuz? 1.000TL bütçeniz dahilinde önerebileceğim güç kaynağı; Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze 12V 45A Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Dönüştürücüler konusunda bilgim olmadığından dolayı öneride bulunamayacağım.
@ozgurcan112
Bu ay sonu gibi piyasaya gelicektir öyle umuyorum. 300 watt psu sahibim marka bilgisayar bundan değiştirmem lazım. Gaming modelleri hoşuma gitti sizce kasama sığar mı ?
c1e205d7cc43d822a861d17afff5cb5e.jpg

Fiyatlar eğer eskisi gibi olursa RX 570 almak daha mı mantıklı ? şuan ki kartım HD 6750

Piyasa'da 1050Ti haricinde şu anormal şartlar yüzünden eski nesil orta seviye performans gösteren ikinci el R9 390 ya da GTX970 uygun fiyatlara alınabilir. Tabii PSU'da değiştirmek şartıyla.
İkinci el düşünmüyorum zaten güç kaynağımı değiştireceğim. GTX 1050 Ti eski fiyatı ile şimdiki fiyatı arasında fark var mı ? eğer varsa ne kadarlık fark var ?
MSI GTX 1050 Ti gaming modelini düşünüyorum sizce kasama sığar mı ? @CJack60

Kasayı sığıp sığmayacağını anlamak için tam boy resmini çekmen lazım bu resimden pek bir şey anlaşılmıyor. Kasa marka modelini belirtirsen de iyi olur.
Marka bilgisayar hakkında bilgi yok kendim ölçmem lazım. Hangi kısımlarını ölçeyim ? ve gaming kart ne kadar uzunluk istiyor söyler misiniz rica etsem ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı