1000 TL Intel i5 6500 Sisteme Monitör ve Ekran Kartı Önerisi

reaperfather

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni toplamış olduğum:
  • Anakart: MSI B150M Pro VDH
  • İşlemci: Intel i5 6500 3.2 GHz Turbo 3.5 GHz Skylake
  • RAM: Kingston 8 GB 2133 MHz DDR4 Fury
  • Depolama: Samsung 850 Evo 250 GB SSD
  • Kasa: Zalman Z3 Plus Siyah
  • Güç Kaynağı: Corsair VS550 85+ Plus
Sistemime toplamda 1000 TL'yi biraz geçebilecek veya altında da olabilir ekran kartı ve monitör arıyorum, günlük kullanımda 21-24'' arasında bir monitör ve beni ortalama oyunlarda high ve eğer sorun çıkarırsa mediumda oynayabileceğim bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Şu anda oynadığım aktif bir oyun yok, CS:GO oynayacağım, Knight gibi online oyunlar oynayacağım, indirirsem GTA 5 oynayacağım. BF gibi FPS oyunları oynayacağım yine. Devlet memuru olduğumu belirtmek isterim. 8-5 mesaisinden sonra eve geldiğimde yemek vs derken bilgisayarda toplamda 3 saat vakit geçiriyorum, yoğun bir kullanım şeklim yok, ilerde ekran kartını yükseltebilirim de tercihime göre, tavsiyelerinizi bekliyorum,

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Hiç tavsiye verecek olan yok mu ?

İkisi toplam 1000 TL yapmıyor ki hocam, moderatör arkadaş sağolsun aklınca konu başlığını düzenledi ve mutlu oldu ancak ben Monitör + Ekran kartı max 1000 TL Bütçe diye güzelce yazmıştım.

Bunu da dikkate alırsak sevinirim.

Monitör olarak tercih edebilirsiniz: ViewSonic VX2257-MHD 21.5 2ms Hdmi 1920x1080
Ekran kartı olarak da: Sapphire Radeon RX460 2GB GDDR5 128Bit (DX12) Ekran Kartı (11257-00-20G)
1000TL'yi biraz aşıyor. Ancak 22" 75hz 1ms ve Freesync destekli bir monitör CS:GO'da işinize fazlasıyla yarar. Evde 3-4 saat bilgisayara bakabildiğinizi ve CS:GO oynadığınızı yazdığınız mesajı yeni gördüm. Bu ekran kartı ve monitör ikilisi sizi pişman etmez. O 3-4 saat zarfında size akıcı ve zevkli bir oyun deneyimi yaşatır düşüncesindeyim.
Tabiki para biriktirip daha iyi bir ekran kartı almanız daha iyi olacaktır. Ancak bu iki parça da uyumludur ve pişman etmez :)

Son düzenleme:
i5 işlemciye kötü ekran kartı takma bence üstüne biraz daha para kat. Bir önceki yorumumda başlığın yanıltması yüzünden o şekilde öneride bulundum.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, evet bende en başta freesync bir monitör olacak 2257 düşünüyordum, daha sonra dedim bu kadar para vermeye gerek yok bana ortalama bir şey yeter acer 23'' lere kadar geldim 300 TL bandına sonra biraz daha kaliteli alayım ekran kartı belki yükseltilir ama monitör kolay kolay değişmez dedim, 550 civarında o monitörü alabiliyorum,

Ekran kartı olarak 900 TL bandına çıkmak istemiyorum çünkü biliyorum ki alacağım ekran kartını gerçekten kullanamayacağım, oyunlara para yatıran sürekli oyun oynayan birisi değilim, youtube takılırım, dediğim gibi online ve fps oyunlarına nadir girerim, film izlerim vs o yüzden alacağım ekran kartının bana yeteceğini düşünüyorum, almışkende 500-600 arasındaki en iyisini almak istiyorum açıkcası

BenQ GW2470H 23.8" 4ms (Analog+2xHDMI) Full HD AMVA Monitör Fiyatı

Acer G247HYLbidx 23.8" 4ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Led Fiyatı

Bunlar nasıl arkadaşlar.

Ayrıca Sapphire Rx 460 4gb kullanan arkadaşlar varsa onlardan da yorum bekliyorum.

Güzel monitörlere benziyor. Ağırlıklı olarak film ve Youtube takılacaksanız IPS panelli olanı tercih edin. Bence çok daha iyi renk kalitesi sunacaktır.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, evet bende en başta freesync bir monitör olacak 2257 düşünüyordum, daha sonra dedim bu kadar para vermeye gerek yok bana ortalama bir şey yeter acer 23'' lere kadar geldim 300 TL bandına sonra biraz daha kaliteli alayım ekran kartı belki yükseltilir ama monitör kolay kolay değişmez dedim, 550 civarında o monitörü alabiliyorum,

Ekran kartı olarak 900 TL bandına çıkmak istemiyorum çünkü biliyorum ki alacağım ekran kartını gerçekten kullanamayacağım, oyunlara para yatıran sürekli oyun oynayan birisi değilim, youtube takılırım, dediğim gibi online ve fps oyunlarına nadir girerim, film izlerim vs o yüzden alacağım ekran kartının bana yeteceğini düşünüyorum, almışkende 500-600 arasındaki en iyisini almak istiyorum açıkcası

BenQ GW2470H 23.8" 4ms (Analog+2xHDMI) Full HD AMVA Monitör Fiyatı

Acer G247HYLbidx 23.8" 4ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Led Fiyatı

Bunlar nasıl arkadaşlar.

Ayrıca Sapphire Rx 460 4gb kullanan arkadaşlar varsa onlardan da yorum bekliyorum.
Sapphire tercih etmem. MSI yada Gigabyte tercih edebilirim.

Acerin linkini verdiğim monitörü güzele benziyor ips panelin dez avantajı olurmu acaba

Gigabayt 4 gb olarak güncelledim bakır ısı boruları vardır umarim birde biz ekran kartının güncel sürümünü driverini yani misal gigabaytin sitesinden mi yoksa amd nin sitesinden mi edinecegiz güncellemeleri nasıl alacağız mesela 460 ın güncel driver linki hangisi, teşekkürler birde, 2257 mi alsam acaba amd ekran kartı alacaz madem ama 21.5 '' olacak öyle olursa freesync gerçekten cok fark ettirirmi benim için

Gigabyte sitesinde 1216 core hız demiş sapphire 1256, gigabyteda yüksekte bilirmiyiz acaba sapphire alan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı