1000 TL kablosuz oyuncu kulaklığı önerisi

Mert Göktuğ

Hectopat
Bütçe başlıkta da yazdığım gibi 1000 TL kablosuz kulaklık lazım arkadaşlar oyun müzik film genel olarak kullanacağım
Aradığım özellikler:
1-Kumaş padi olması.
2-Padlerinin değişebilir olması.
3-Şarjının uzun süre dayanması.

Şu an kullandığım kulaklığı rahatça önerebilirim. Aradığınız tüm özellikleri taşıyor.
Corsair VOID RGB ELITE Carbon Wireless

Aslında Virtuoso alacaktım fakat çok beğenmeme rağmen sizin de özellikle belirttiğiniz gibi padleri kumaş değil deri olduğu için almadım. Padleri kumaş olan Void Pro'ların en yenisi ve yorumları çok iyi olan Elite'i tercih ettim, iyi ki de öyle yapmışım. Arctis 7 alacaktım ama yazılımsal bir sürü sorunu olduğunu okuyup almamıştım. Pişman etmedi beni. Pandemi sürecinde aldım kulaklığı, Nisan ayının başında.

Bildiğim kadarıyla padler değişebiliyor zira internette satılık pad görmüştüm.

Şarjı 14-15 saat kadar dayanıyor gerçek hayatta. RGB'yi açmadığınız sürece böyle tabii. RBG'yi açarsanız ciddi anlamda düşüyor pil süresi. Bu her kablosuz kulaklıkta böyle. Normal Void Pro'larda 1000 Mah batarya vardı, Elite'de 1400 Mah batarya var ve Micro Usb kablo ile şarj oluyor. Usb 2 üzerinden 2 saatten biraz daha fazla sürede şarj oluyor. Usb 3'e takıp şarj ederseniz 1 saatten biraz daha fazla sürede şarj oluyor. Şarj olurken kablolu bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Şarjın ne kadar kaldığını iCue üzerinden kontrol edebilirsiniz ama tam doğru olarak göstermiyor, tahmini gösteriyor. Şarj olurken gösterge ışığı turuncu yanıyor ve tam dolduğunda yeşile dönüyor, bu şekilde anlıyorsunuz.

Ses seviyesi çok yüksek. En yüksek seste müzik falan dinlemeniz çok zor. En ufak bir bağlantı sorunu, kopma vb. yaşamadım bu süreçte. Genel olarak çok memnun bir şekilde kullanmaktayım.

Edit: Telefonunuzun hızlı şarj adaptörüyle de şarj edebiliyorsunuz ve ciddi hızlı bir şekilde şarj oluyor fakat yerli ve yabancı forumlarda bu şekilde şarj edilmesi önerilmiyor genelde. Usb üzerinden şarjın en sağlıklı şarj şekli olduğu belirtiliyor.

Son düzenleme:
Şu an kullandığım kulaklığı rahatça önerebilirim. Aradığınız tüm özellikleri taşıyor.
Corsair VOID RGB ELITE Carbon Wireless

Aslında virtuoso alacaktım fakat sizin de özellikle belirttiğiniz gibi padleri kumaş değil deri olduğu için almadım. Padleri kumaş olan Void Pro'ların en yeni ve yorumları çok iyi olan Elite'i tercih ettim, iyi ki de öyle yapmışım.

Bildiğim kadarıyla padler değişebiliyor.

Şarjı 14-15 saat kadar dayanıyor gerçek hayatta. RGB'yi açmadığınız sürece böyle tabii. Rbg'yi açarsanız ciddi anlamda düşüyor pil süresi. Bu her kablosuz kulaklıkta böyle. Normal Void Pro'larda 1000 mAh batarya vardı, Elite'de 1400 mAh batarya var ve Micro USB kablo ile şarj oluyor. USB 2 üzerinden 2 saatten biaz daha fazla sürede şarj oluyor. USB 3'e takıp şarj ederseniz 1 saatten biraz daha fazla sürede şarj oluyor. Şarj olurken kablolu bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Şarjın ne kadar kaldığını iCUE üzerinden kontrol edebilirsiniz ama tam doğru olarak göstermiyor, tahmini gösteriyor. Şarj olurken gösterge ışığı turuncu yanıyor ve tam dolduğunda yeşile dönüyor, bu şekilde anlıyorsunuz.

RGB takıntım 0 hiç açacağımı sanmıyorum ama bazı yerlerde HS70 daha iyi diyorlar Corsair'lerde kronik dip ses sorunu var diyorlar sen ne diyorsun?

RGB takıntım 0 hiç açacağımı sanmıyorum ama bazı yerlerde HS70 daha iyi diyorlar Corsair'lerde kronik dip ses sorunu var diyorlar sen ne diyorsun?
Benim kulaklıkta dip ses sorunu yok hocam. Olsa zaten direkt iade ederdim. Kesinlikle tahammül edeceğim bir durum değil. Almadan önce çok araştırdım. Elite Wireless için dip ses var diyen hiç yoktu yerli veya yabancı forumlarda. Buna güvenerek aldım ve yanıltmadı şükür. Void Pro'larda belki vardır ama Elite'de yok böyle bir sorun.

Void serisinin HS70'den daha iyi olduğunu biliyorum fakat HS70'i kullanma imkanım oldu desem yalan söylemiş olurum. HS serisi daha çok budget serisi Corsair'in.

Benim kulaklıkta dip ses sorunu yok hocam. Olsa zaten direkt iade ederdim. Kesinlikle tahammül edeceğim bir durum değil. Almadan önce çok araştırdım. Elite Wireless için dip ses var diyen hiç yoktu yerli veya yabancı forumlarda. Buna güvenerek aldım ve yanıltmadı şükür. Void Pro'larda belki vardır, ama Elite'de yok.

Void serisinin HS70'den daha iyi olduğunu biliyorum fakat HS70'i kullanma imkanım oldu desem yalan söylemiş olurum. HS serisi daha çok budget serisi Corsair'in.

Peki Pro ile Elite arasındaki nedir o farkı ödemeye değer mi?

Peki Pro ile Elite arasındaki nedir o farkı ödemeye değer mi?
Bence değer. Void Pro'lar eski. Bataryası daha küçük. Yanılmıyorsam sürücüler de değişti. Elite Void Pro'nun güncellenmiş, sorunları giderilmiş ve yeni çıkmış versiyonu. Her zaman güncel olanı almakta fayda vardır. Ben tavsiye ederim. Alırken çok araştırmıştım. Nisan ayından beri kullanıyorum, pişman etmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı