1000 TL klavye ve fare önerisi

ıOğuz

Decapat
Merhaba Technopat. Geçmiş bayramınızı tebrik ederekten konuya giriyorum. 1000 TL bütçem var, belki 200-300 TL çıkabilirim.

Klavyede membran veya Switch gibi bir ayrımım yok, ikisi de olur. Switch olacaksa eğer tercihimi kırmızı ve kahverengiden yana kullanmayı yeğlerim. RGB olması ve Rainbow olmaması benim için önemli. Num tuşsuz da olabilir ayrıca.

Farede ise palm-grip tercihim. An itibarıyla G300s kullanıyorum, sanırım biraz küçük geliyor ve bir yerden sonra parmaklarımı dinlendirmek zorundaymışım gibi hissediyorum. Velhasıl kelam biraz kalıplı bir fare olabilir.

Marka konusunda Logitech fanlığım biraz var ancak genel anlamda kullanıcısını üzmemiş ürünlere de her zaman açığım.

Ayırdığınız vakit için şimdiden teşekkürler. 🤙

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat. Geçmiş bayramınızı tebrik ederekten konuya giriyorum. 1000 TL bütçem var, belki 200-300 TL çıkabilirim.

Klavyede membran veya Switch gibi bir ayrımım yok, ikisi de olur. Switch olacaksa eğer tercihimi kırmızı ve kahverengiden yana kullanmayı yeğlerim. RGB olması ve Rainbow olmaması benim için önemli. Num tuşsuz da olabilir ayrıca.

Farede ise palm-grip tercihim. An itibarıyla G300s kullanıyorum, sanırım biraz küçük geliyor ve bir yerden sonra parmaklarımı dinlendirmek zorundaymışım gibi hissediyorum. Velhasıl kelam biraz kalıplı bir fare olabilir.

Marka konusunda Logitech fanlığım biraz var ancak genel anlamda kullanıcısını üzmemiş ürünlere de her zaman açığım.

Ayırdığınız vakit için şimdiden teşekkürler. 🤙

Farede Logitech'den ziyade Razer Basilisk V2 veya Deathadder V2 öneririm. Sensör, skatez, anahtar ve kabloda benzer fiyattaki Logitech farelerden kat kat iyi.
İncelemelerim:

Güzel ikili olur diye düşünüyorum. Işıkları driver üzerinden ayarlanabiliyor olması lazım istediğiniz renk yaparsanız Rainbow sevmiyorsanız.

Bu royal kludge çok öneriliyor. Bunun rgb versiyonu yok mu? Ayrıca marka iyi midir?

Marka iyi, RGB versiyonu yok. Mouse olarak arkadaşların attığı daha iyidir. Ben Logitech sevdanızdan dolayı G304 attım.
Teşekkür ederim. Klavyeyi daha detaylı araştıracağım. F/P anlamında sanırım logitechten uzaklaşmam gerekecek.

Edit: Basilisk aldım, geriye klavye kaldı. Bütçe 700-800 TL.

Royal Kludge öneren arkadaşlara da teşekkürler. Mavi ledli olmasa direk yapışırdım.

Tavsiyelere tekrardan teşekkürler.

Konu güncel.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Klavyeyi daha detaylı araştıracağım. F/P anlamında sanırım logitechten uzaklaşmam gerekecek.

Edit: Basilisk aldım, geriye klavye kaldı. Bütçe 700-800 TL.

Royal Kludge öneren arkadaşlara da teşekkürler. Mavi ledli olmasa direk yapışırdım.

Tavsiyelere tekrardan teşekkürler.

Konu güncel.
700 800 lira bütçeye hem red Switch hem rgb bulamazsınız bunu bilerek arayışta olun. Bir miktar daha arttırmanız lazım. Membran bulunur ama bu bütçeyi membran klavyeye vermenizi tavsiye etmem mekanik almak varken.

Fiyatların farkındayım da zaten bütçe kaç yazılırsa yazılsın biraz üstüne veya biraz altına güzel tavsiyeler gelebiliyor her zaman.

Tavsiye için ayrıca teşekkürler.

Geri
Yukarı