1000 TL Monitör Önerisi

@the-punisher Bunu al ama hemen değil. 1-2 hafta takibe al, sık sık indirime giriyor. İllaki 100-200 lira hatta belki daha fazla indirime girecektir. Philips 246E7QDAB/00
Teşekkür ederim önerin için. Bunu sanırım gerçek 8bit diye öneriyorsun ama bunda display port yok. Bir de gerçek 8bitin benim için fark yaratacağını sanmam çünkü ben sadece film için ve az da olsa oyun için monitör alacağım. Düşük mavi ışık özelliği de benim için çok önemli ki bunda ondan yok. İkinci dediğimi alacağım, işimi görecektir.

Sadece bit değil, yüksek renk gamutu yüzünden de bunu önerdim. Zaten film için 8-bit olması önemli. Filmlerde bantlanma görmek rahatsız edici. Oyun için bit önemli değil. Film ve iş için bit çok önemli bence. DP'luk işin yok ayrıca. İçerik üretmiyorsan? Üretiyor olsaydın bile o kadar önemli değil, zaten yüksek renk gamutuna sahip IPS paneli var.

Sadece bit değil, yüksek renk gamutu yüzünden de bunu önerdim. Zaten film için 8-bit olması önemli. Filmlerde bantlanma görmek rahatsız edici. Oyun için bit önemli değil. Film ve iş için bit çok önemli bence. DP'luk işin yok ayrıca. İçerik üretmiyorsan? Üretiyor olsaydın bile o kadar önemli değil, zaten yüksek renk gamutuna sahip IPS paneli var.
Doğrudur da ikisinin de özelliklerini kendi sitesinden inceledim, bunda renk gamı için 101,4 diyor, diğerinde ise 108. Bir de ben yakından görmeden asla almam, ki hepsiburadadan hiçbir şey almam. Benim dediğim daha cazip geliyor bana, hem yakından görme şansım da oldu.

Bu fiyatlardaki hatta daha pahalı monitörlerin çoğu %70 iken bunlar %100'ün üzerinde. Aralarındaki ikiyi üçü dikkate almana gerek yok. Tekrar uyarıyorum. Keyifle film izlediğin sırada koca koca iğrenç bantlanmalar gördüğünde seyir zevkini kaçırabilir. Ayna gibi pürüzsüz görmek varken... Ben de filmkoliğim. Kafana yatanı da çok önermiştim ama sen de ben gibi filmkoliksen bu iş olmaz. Hem hepsiburada'dan almakta ne gibi bir sakınca var? Web mağazalarına karşı ön yargı falan mı? Eski kafa tarzı hani. 🙂

Bu fiyatlardaki hatta daha pahalı monitörlerin çoğu %70 iken bunlar %100'ün üzerinde. Aralarındaki ikiyi üçü dikkate almana gerek yok. Tekrar uyarıyorum. Keyifle film izlediğin sırada koca koca iğrenç bantlanmalar gördüğünde seyir zevkini kaçırabilir. Ayna gibi pürüzsüz görmek varken... Ben de filmkoliğim. Kafana yatanı da çok önermiştim ama sen de ben gibi filmkoliksen bu iş olmaz. Hem hepsiburada'dan almakta ne gibi bir sakınca var? Web mağazalarına karşı ön yargı falan mı? Eski kafa tarzı hani. 🙂
Anladım dostum. Web mağazalarına karşı değilim. Aksine netten çok alışveriş yaparım ama hepsiburada çok sahtekar bir site o yüzden özellikle bir şey almak istemiyorum. Birkaç kez aldım o yüzden biliyorum. Onun dışında, bir monitör netten alınacaksa bile öncelikle kesinlikle bir mağazada görülmelidir bence. Ben de görmeden netten almam o yüzden. Bu arada bantlanma nedir bilmiyorum.

Bu arada bantlanma nedir bilmiyorum.
Arshdr-banding.png

Onun dışında, bir monitör netten alınacaksa bile öncelikle kesinlikle bir mağazada görülmelidir bence.
Monitör konusuna çok hakim olduğum için benim için bizzat görmem gerekmiyor. Görmeden ne göreceğimi görebiliyorum. Güvenip güvenmemek sana kalmış. Bence kaçırma: Captcha Verification Ayrıca HB'den ben de epey alışveriş yaptım. Herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım. Hatta memnun bile kaldım. Satıcıyı HB seçersen genelde sorun yaşamaz, aksine memnun kalırsın. Belki şansa sana öyle denk geldi. Her zaman olacak diye bir şey yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu aynısının büyüğü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 385228

Monitör konusuna çok hakim olduğum için benim için bizzat görmem gerekmiyor. Görmeden ne göreceğimi görebiliyorum. Güvenip güvenmemek sana kalmış. Bence kaçırma: Captcha Verification Ayrıca HB'den ben de epey alışveriş yaptım. Herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım. Hatta memnun bile kaldım. Satıcıyı HB seçersen genelde sorun yaşamaz, aksine memnun kalırsın. Belki şansa sana öyle denk geldi. Her zaman olacak diye bir şey yok.

Bu aynısının büyüğü.
Satıcı HB'ydi zaten. Akılları sıra sahtekarlık yapmaya çalıştılar ama neyse ki oyuna gelmedim. Bir daha da ordan sakız bile almam. Her neyse, dediğim monitörü aldım. Güzel, memnunum ben. Bantlanma falan farketmedim, biraz ışık sızması var o kadar da olur bence, sonuçta çerçevesi çok az ve ips panel. Sadece şunu anlamadım, monitörün kendi modlarından rts'yi açınca sol üst kısımda grimsi bir şekil oluşuyor. Bu modu kullanacak değilim ama yine de sorun mu yoksa kendi özelliği mi bilemedim.
Eki Görüntüle 385228

Bu aynısının büyüğü.
Hocam tekrardan selamlar, bu yansıma engelleyici özellikli monitörleri nasıl temizlemek gerekir? Geçenlerde üzerine 2-3 damla su sıçradı ve leke yaptı, lekeyi hafif ıslak bezle sileyim dedim, temizlendi ama bu sefer de sadece kapalıyken görülebilen iz bıraktı ve bunun dışında da birkaç iz var böyle ve ne kadar silsem de çıkmıyor. Bir de çok toz çekiyor. Bi ürün falan var mıdır bu tarz monitörleri temizlemek için, özellikle de şu dediğim izleri kaldırabilmek için?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı