1000 TL PSU Önerisi

Corsair iş görür tabii ki ama 8+8 CPu girişi yok bu yüzden X570-Z390 gibi anakartlarda bu model daha avantajlı.

Elinzide varsa değişmeyin.
Haklısınız. Benim anakart CPU girişimde bir 4 pinlik kısım boş kaldı sadece 8 pin girişi yapabildim 😁
Mavi ekran, kilitlenmeler, aniden kapanmalar vb.
Hayır bunların hiçbirini yaşamıyorum. Dediğim gibi sistem sorunsuz çalışıyor fakat bu PSU'yu sisteme yakıştıramıyorum sadece. İleride bir sorun yaşar mıyım bu sorun diğer parçalara sıçrar mı..vs korkularım var o yüzden elimi çabuk tutup sorun gelmeden değiştirmek istiyordum.

Bende custom soğutma var ve bunu kullanıyorum. + ASUS ROG RTX 2060 takılı çok memnunum ben 750 TL'ye almıştım 6 ay önce. Ya da İstanbul'da isen sana yardımcı olurum. Avrupa yakasında gümrük malzemesi satanlar var. Çok uygun ve marka.
PSU çok yakışıklıymış.. Fakat stokta yok ve İstanbul'da yaşamıyorum. Ve kredi kartıyla taksitli satın alacağım. İlgin için teşekkür ederim. 😊

Merhabalar, geçen yıl ocak ayında bir sistem topladım. Sistemim gayet üst seviye bir sistem fakat sistemi toplarken biraz aceleye ve stok azlığına denk gelmişti ve ben de baştan savma bir PSU aldım ve şu an biraz huzursuzum. Sistemim;

İşlemci: İ7 9700K
Anakart: Msi Tomahawk Z390
Ekran Kartı: RTX 2070 Msi Gaming 8G
Sıvı Soğutma: Cooler Master MasterLiquid 240
Kasa: Cooler Master MB511 MasterBox
Ram: ADATA XPG SPECTIRIX D41 16GB (2x8GB) 3000MHZ
PSU: Thermaltake Smart 700W 80 Plus

Sistemimi gayet yeterli ve güzel buluyorum fakat bu PSU'yu sisteme yakıştıramıyorum. Sizce de öyle mi ? Sizce bu PSU değiştirmeye değer mi ? Şu an sorunsuz ve sıkıntısız olarak sistemi kullanıyorum fakat ilerisi için biraz düşünüyorum ne olur ne biter diye.

Eğer acilen değiştirmen gerek diyorsanız 1000 TL bütçem var ve aklımda olan PSU: CORSAIR RM750 750W 80+ Gold Full Modüler 135mm Fanlı PSU | ITOPYA

Bunu almayı düşünüyorum fakat başka tercihlere ve önerilere açığım. Tabii ki öncelik PSU'yu değiştirip değiştirmeme konusunda sizden fikir de bekliyorum.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Psu'nuz yeterli ve stabil şekilde sisteminizi çalıştırır. Gold veya üstü psu'ları ben şahsen işlemci oc, ram oc veya gpu oc yapacaklar için öneririm. Yani normal de alırken her zaman gold veya daha üstü almak daha iyidir ama sizin psu'nuz da bir sıkıntı yok ve sorun çıkartmaz. Ama değiştiricem diyorsanız, donanım bileşenlerinizi overclock felan eden biriyseniz alın, aksi taktirde bana göre israf olur.

Psu'nuz yeterli ve stabil şekilde sisteminizi çalıştırır. Gold veya üstü psu'ları ben şahsen işlemci oc, ram oc veya gpu oc yapacaklar için öneririm. Yani normal de alırken her zaman gold veya daha üstü almak daha iyidir ama sizin psu'nuz da bir sıkıntı yok ve sorun çıkartmaz. Ama değiştiricem diyorsanız, donanım bileşenlerinizi overclock felan eden biriyseniz alın, aksi taktirde bana göre israf olur.
Kullandığım sistem bana aşırı derecede yetiyor. 1080P Çözünürlükte istediğim oyunda 144 FPS'i yakaladığım için oc işine girişmedim. İsraf diyorsunuz yani. Tier list'e baktığımda güç kaynağı D sırasındaydı biraz huzursuz etti beni..

Kullandığım sistem bana aşırı derecede yetiyor. 1080P Çözünürlükte istediğim oyunda 144 FPS'i yakaladığım için oc işine girişmedim. İsraf diyorsunuz yani. Tier list'e baktığımda güç kaynağı D sırasındaydı biraz huzursuz etti beni..
O listede ki psu sizin psunuz değil. 700w yok o serinin.Tier list de olmayan yüzlerce ürün var.Sizin ki de liste de yok.

O listede ki psu sizin psunuz değil. 700w yok o serinin.Tier list de olmayan yüzlerce ürün var.Sizin ki de liste de yok.
Ürünü İtopya üzerinden satın almıştım faturamda ne yazıyorsa direkt oraya yazdım. Şu an itopya sitesinde bulamadım fakat şurada var;

Şu anki sistemimde bulunan PSU bu tekrar bakar mısın?

Ürünü İtopya üzerinden satın almıştım faturamda ne yazıyorsa direkt oraya yazdım. Şu an itopya sitesinde bulamadım fakat şurada var;

Şu anki sistemimde bulunan PSU bu tekrar bakar mısın?
Bu ürün tier list de yok.
O Tier D de dediğin ürün de başka bir tip. O tipin 700w versiyonu yok.
Onların bahsettiği ürün ;

Hiç kafana takma, hiç bir problem yaşamassın.

Bu ürün tier list de yok.
O Tier D de dediğin ürün de başka bir tip. O tipin 700w versiyonu yok.
Onların bahsettiği ürün ;

Hiç kafana takma, hiç bir problem yaşamassın.
Bilgisayarı kapadığımda PSU'dan çok tiz ses çıkıyor. Fakat sadece kulağımı PSU'ya dayarsam duyabiliyorum. Biraz bu yüzden de değiştirmek istedim biraz da korktuğumdan ve sisteme yakışmamasından. Sistemin ana bileşenlerini çok yüksek tutup diğer parçalardan kısıp görsellikten feragat ettim. Fakat ömür açısından da feragat ettim mi bilemiyorum maalesef..

Bilgisayarı kapadığımda PSU'dan çok tiz ses çıkıyor. Fakat sadece kulağımı PSU'ya dayarsam duyabiliyorum. Biraz bu yüzden de değiştirmek istedim biraz da korktuğumdan ve sisteme yakışmamasından. Sistemin ana bileşenlerini çok yüksek tutup diğer parçalardan kısıp görsellikten feragat ettim. Fakat ömür açısından da feragat ettim mi bilemiyorum maalesef.

Bileşenlerin ömür açısından bir sıkıntı yaşamaz. Kötü veya iyi bir PSU donanımına zarar vermez. Her PSU'da yüksek akım koruma var onun dışında herhangi bir PSU'nun yapacağı başka bir özellik yok. Eğer parçalarının ömrünü koruyacak bir şey istiyorsan, on-line UPS almalısın. Aksi taktirde yeni alacağın PSU Platinum bile olsa önceki ile değişen bir şey olmaz. Değişebilecek tek şey, OC yaptığında olabilir en fazla.

Bakınız arkadaşlar,
Kötü bir PSU sisteme zarar vermez belki;
Ancak sisteminiz kararlı çalışmaz!
Tek kanallı bir PSU 12v kanalından 50 amper ve üzeri bir akım sağlıyor ise o PSU ile sisteminiz kararlı çalışır.
PSU kötü ise parçalarına verdiği doğrusal akımın kalitesi kötü olur ve bu sebeple parçalarınızın ömrünü dahi azaltabilir, lakin sisteminiz kesin bir stabillik göstermez.
Siz siz olun 500w isteyen sisteme 750w kaliteli bir PSU alın.
Tek kanal ve 12v kanalından üzerinde yazılı olduğu watt değerini verme kabiliyetine ve 50 amper ve üzeri bir değer verdiğine dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı