1000 TL Sistem Tavsiyesi

SAMETO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 1000 TL gibi bir bütçem var. Daha sonra güncelleştirme yapacağım bir sistem tavsiyesi yapar mısınız.
Not: Elimdeki kasayı kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük ayarlarda oyun oynamak amaçlı. Kasam Legacy markalı eski bir kasa.

Sormayı unuttum PSU'nuz kaç watt ve monitör dahil mi ?

upload_2017-6-26_16-59-32.png

Bu şekilde bir sistem topladım diğer arkadaşlarında yorumlarını dikkate almayı ihmal etme. toplamda 924 TL tuttu başka mağazalardan toplarsan fiyat değişikliği olabilir. Direkt bunu al demiyorum, diğerlerinin de yorumlarına bak kendin için en uygun sistemi al ama bu da işini görür. Ekran kartı koyamadım 1000 TL gibi bir bütçede biraz zor açıkçası ama bir ekran kartı tavsiyesi istersen R7 240 işini görecektir.

Yok elimdeki monitörü kullanacağım ama PSU alınacak. Harddisk de elimde bulunmakta. Daha sonra SSD takacağım.

Intel Pentium G4560
MSI H110M PRO-VD
Kingston Hyperx Black 4 GB DDR4 2133 MHz
Aerocool VX serisi 400W PSU
MSI R7 240 2 GB

Toplam: 963₺

İleride upgrade yapacaksan RAM takviyesi yapman gerekecek.

Sormayı unuttum PSU'nuz kaç watt ve monitör dahil mi ?

Eki Görüntüle 244257

Bu şekilde bir sistem topladım diğer arkadaşlarında yorumlarını dikkate almayı ihmal etme. toplamda 924 TL tuttu başka mağazalardan toplarsan fiyat değişikliği olabilir. Direkt bunu al demiyorum, diğerlerinin de yorumlarına bak kendin için en uygun sistemi al ama bu da işini görür. Ekran kartı koyamadım 1000 TL gibi bir bütçede biraz zor açıkçası ama bir ekran kartı tavsiyesi istersen R7 240 işini görecektir.
H110m Gaming versiyon yerine MSI Pro VD Plus alınabilir. Anakarttan artan para ile RAM 8 GB yapılır. HDD yerine de 400w PSU alırsın.

RAM, PSU hatta anakartta 2.ele de yönelebilirsiniz. (Tabi bildiğiniz veya güvendiğiniz kişilerden.)
Ben o şekilde ağır ağır ilerliyorum. Maliyet oldukça düşecektir.

İkinci el eski XEON işlemci alıp ve g41 bir anakart ile kullanıyım diyorum. Ekran kartı ise GTX 1050 alıp kullansam nasıl olur? Mesalla DDR3 8 GB ram takarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı