1000 TL sistem yükseltme

Megacash

Centipat
Merhaba, herkese iyi günler Technopat ekibi. Öncelikle nasılsınız, iyi misiniz? Elleri dezenfekte etmeyi unutmayalım, malum ortalık cok kötü. Açmış olduğum konudan çok fazla var, birkaç tanesine baktım ama sistemsel farkliliklardan dolayi tekrardan kendime konu açtım yardımcı olursaniz sevinirim. Resimlerde sistem parcalarimin hepsi mevcuttur eger eksik olan varsa sizden ricam soylerseniz onu da eklerim.

20200405_213224.png

20200405_214059.png

Degistirmek istedigim parçalar ekran kartı ve RAM sizce değişim yapıp masraf yapmalı miyim? Eğer ki yap derseniz maksimum 1000 TL'ye en iyi şekilde olabilecek onerileri bekliyorum, simdiden tessekkurler.
Eklemeyi unuttugum konu: Oyun için olacak parçalar.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
İlk önce güç kaynağını değiştirip SSD takın. Geriye kalan para ile RAM alırsanız sisteminiz biraz daha rahatlar.

İlginç. Sende 2 tane farklı ram takılı gözüküyor. Neyse sonra ilgileniriz.

İleride yeni bir sisteme geçmeyi düşünüyor musunuz? Ona göre PSU önerisi yapacağım.

SSD : https://www.hepsiburada.com/samsung..._esb7ueCDNbbEeKbxae4i3G8BLLjcM14aAmuWEALw_wcB Bunu kesinlikle almanızı öneririm. Eğer pahalı geldiyse başka önerilerim var.

Bulaşmamanız gereken markalar :James Donkey, Hi-Level ve adı çok duyulmamış markalar. Ama kesin önerim Samsung almanız yönünde.

İlginç. Sende 2 tane farklı RAM takılı gözüküyor. Neyse sonra ilgileniriz.

İleri de yeni bir sisteme geçmeyi düşünüyor musunuz? Ona göre PSU önerisi yapacağım.

SSD: https://www.hepsiburada.com/samsung..._esb7ueCDNbbEeKbxae4i3G8BLLjcM14aAmuWEALw_wcB bunu kesinlikle almanızı öneririm. Eğer pahalı geldiyse başka önerilerim var.

Bulaşmamanız gereken markalar: James Donkey, Hi-Level ve adı çok duyulmamış markalar. Ama kesin önerim Samsung almanız yönünde.

Önerilerin için teşekkürler ama şu anda onları almayı düşünmüyorum. Ekran kartı ve RAM ile işi cözebilirsem şimdilik daha makbule geçer.

1000 tl bütcem var sadece o yüzden hepsini degiştiremiyorum.

Ekran kartı değiştirmek istiyorsun ama bazı sorunlar var.

1- O PSU ekran kartını kaldırmaz. 200-216W çıkış verebildiği yazıyor bu çok düşük PSU kaldıramayabilir.

2- Hadi dedin PSU'nun kaldırabileceği bir ekran kartı alayım, O zaman o para boşa gider çok bir şey alamazsın.

3- PSU yetti diyelim. Bu sefer İşlemci darboğaz yapabilir.

4- Hadi hepsini hallettin. Bu sefer daha resimde bile bulunmayan HDD sana sorun yaşatacaktır. Oyun iyi performans verse bile HDD yavaş olduğundan sistemin sanki hızlanmamış gibi bir etki yapacaktır.

5- PSU her an sistemi bozabilir. Forumda bir sürü konu var böyle PSU'lardan dolayı sistemi patlayan.

SSD istemiyor olabilirsin ama Youtube'de bir sürü HDD vs SSD videoları var. Gerçekten rahatlayacaksın.

Sana dediğim gibi, PSU + RAM + SSD al bu parayla. Hatta 8 GB RAM al. 1000 TL bütçeyi dibine kadar zorla. Hatta uğraşırsak ucuza ekran kartı bile alabilirsin. 2. el R7 240 falan alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı