1000 TL telefon önerisi

Rotat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 1000 TL civarinda telefon bakiyorum. Aradığım özellikler:
  • Çok oyun oynamasam da telefonumda 1 oyun yüklü olur
  • Kamerası çok önemli değil ama çok da kötü olmasın
  • Görünüşe önem veririm
  • Şarjı 1 günü geçirebilsin
  • Ekran boyutu 5.5 inçten büyük olmasin
  • Dahili hafızası 16 GB'den az olmasın.
  • Oyun performansı kötü olmasın.

Bir de IPS LCD ve Super Amoled ekran arasında ne gibi farklar var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 1000 TL civarinda telefon bakiyorum. Aradığım özellikler:
  • Çok oyun oynamasam da telefonumda 1 oyun yüklü olur
  • Kamerası çok önemli değil ama çok da kötü olmasın
  • Görünüşe önem veririm
  • Şarjı 1 günü geçirebilsin
  • Ekran boyutu 5.5 inçten büyük olmasin

Bir de IPS LCD ve Super Amoled ekran arasında ne gibi farklar var?
AMOLED ekranlarda siyah duvar kağıtları ve koyu renkli tema vb. kullanılırsa,pikseller kendisini kapatacağı için enerji tasarrufu,dolayısıyla da batarya ömrü uzaması yaşanır. IPS ise hangi açıdan bakılırsa bakılsın ekrandaki renklerin soluk veya tuhaf görünmemesidir.

Amoled ekrana da hangi açıdan bakarsan görüntü bozulmaz. Amoled renk doygunluğu ve düşük güç tüketimi olarak daha iyidir. IPS ise renk doğruluğu olarak daha iyidir, genel olarak Amoled ekranlar parlaklık olarak daha iyi olurlar. Xiaomi modellerine bakabilirsin.

İthalatçı almak istiyorsanız en iyi seçenek.
( X versiyonunun kamerası normal versiyonuna göre bir tık daha iyidir.)

Xiaomi Redmi Note 4X Dual Sim 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

TR garantili olarak Lenovo K6 Note tavsiye ederim.

Sormuş olduğunuz Amoled ve IPS ekran arasında ilk olarak enerji tüketimi farkı vardır. Amoled ekran IPS ekranlı panellere göre daha az enerji tükettiğinden batarya daha az tükenir. Diğer bir fark siyahları tam siyah olarak görürsünüz Amoled panelde. Ayrıca renk dolgunluğuda fazladır. Fakat görüş açısı bakımından aralarında bir fark bulunmamaktadır. Aynı sonucu verir 2 panel tipi de.

Dediklerinin harfi harfine uyan Xiaomi Redmi Note 4 var. İthalatçı Garantili olması gözünü korkutmasın. Türkiye Garantili hangi firma adam akıllı destek veriyor ki ?

Her neyse telefona dönelim. Bizzat kendim kullanıyorum Redmi Note 4' ü (Global olanından) Soruların varsa buradayım :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı