1000 TL Telefon Tavsiyesi

Huxley

Decapat
Merhabalar. Anneme telefon bakıyoruz şu sıralar. 1000 TL bütçesi var, belki 1200'e çıkabilir. Öncelikleri kamera ve batarya performansının iyi olması. Oyun olarak Candy Crush açsın, günlük kullanımda kasma, donma yapmasın yeterli. Bunların dışında büyük ekranlı olursa çok iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

• General Mobile GM8
  • Xiaomi Redmi S2
  • Xiaomi Redmi 6

Hepsiburada'da fiyatlar şu an gayet makul. GM8'in şarjı daha uzun dayanır. Xiaomi'lerin özellikleri bir tık daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım General Mobile ürünlerinde oluşan sorunlardan dolayı ön yargılıyım ve kimseye de önermem.
GM8 kullanan yakınlarım çok memnun. Özellikle Xiaomi ve GM servis ağını düşünürsek GM çok daha öndedir. Ama ön yargılı tavsiyeler iyi değil. Ticari karalama yeri değil sonuçta bura.

Ben de GM ürünlerini önermem. Bunun karalama ile bir alakası yok. Tüketici olarak kendimize değer vermeyi bilmiyoruz. Parasını verdiğiniz bir ürünün bir sürü sorun çıkarması ve bunun karşılığında çözüm sunulamaması nerede normal karşılanıyor? Bazı insanları gerçekten anlayamıyorum. Henüz 1 aylık telefonumun sorunlarını YouTube'a video olarak yüklemiştim. O videoda millet birbirine girdi. Sorunu gördükleri halde bile marka fanatikliği yapanlar vardı.

Bana kalırsa; aynı fiyata başka rakipler olduğu sürece, risk almaya değmez. Kimseye kesinlikle alma diyemeyiz ama tecrübelerimizden dolayı kişisel yorumlarımızı belirtebiliriz. Kimisi memnun kalıyordur, kimisi de perişan olmuş olabilir. İyi tecrübeler belirtildiği gibi, kötü tecrübeler de aktarılmalı. Son kararı ise öneri isteyen kişi verir.

Son düzenleme:
Ben de GM ürünlerini önermem. Bunun karalama ile bir alakası yok. Tüketici olarak kendimize değer vermeyi bilmiyoruz. Parasını verdiğiniz bir ürünün bir sürü sorun çıkarması ve bunun karşılığında çözüm sunulamaması nerede normal karşılanıyor? Bazı insanları gerçekten anlayamıyorum. Henüz 1 aylık telefonumun sorunlarını YouTube'a video olarak yüklemiştim. O videoda millet birbirine girdi. Sorunu gördükleri halde bile marka fanatikliği yapanlar vardı.

Bana kalırsa; aynı fiyata başka rakipler olduğu sürece, risk almaya değmez. Kimseye kesinlikle alma diyemeyiz ama tecrübelerimizden dolayı kişisel yorumlarımızı belirtebiliriz. Kimisi memnun kalıyordur, kimisi de perişan olmuş olabilir. İyi tecrübeler belirtildiği gibi, kötü tecrübeler de aktarılmalı. Son kararı ise öneri isteyen kişi verir.

Ön yargılıyım kimseye de önermiyorum demek yerine ben bu sorunu yaşadım dikkatli olun demek daha makul. Herkes farklı farklı markalarla sorun yaşıyor ve hepsi de kendine münhasır sorunlar. Cihazın kronik sorunu varsa eyvallah, söylenir, ifade edilir herkes de öğrenir. Kronik bir sorun yoksa, şahsen yaşanmış problemleri herkes yaşıyor ya da yaşayacak gibi aktarmak mevzuyu şahsileştirmektir, karalamaktır.

@Silinen üye Evet, tek derdimiz marka karalamak şu an(!) GM 5 Plus'ın kronik arızalarını birebir yaşan ben değildim sanki. Diğer modellere girmiyorum bile. :) Tartışmaya bile girmeyeceğim sizinle. Her türlü çirkinleştireceğinize ve fikrinizin değişmeyeceğine eminim. Ufak bir araştırma yapmaya bile üşeniyorsanız, ne desek boş. Bu konu ile alakalı beni rahatsız etmeyin lütfen. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı