1000 TL VDSL Modem Önerisi

YEmreK

Hectopat
Selam. 1000TL altı bir VDSL modem aramaktayım. Modemde IPv6 desteği, 4 adet gigabit LAN portu olması gerekiyor. Kablosuz bağlantıları Access Pointler aracılığıyla sağladığımdan kablosuz kısmı hiç önemli değil. Şu an kullandığım modem TP-Link Archer VR1200 ve arızalı.
ZyXEL VMG3625-T50B şu an en yakın geliyor. Daha iyi bir öneri olmazsa onu alacağım gibi.
ASUS tarafında DSL-N16, DSL-AC750 ve DSL-AC51 modellerine baktım fakat hepsinde istediklerimden bir eksik söz konusu gibi gördüm.
Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Selam. 1000TL altı bir VDSL modem aramaktayım. Modemde IPv6 desteği, 4 adet gigabit lan portu olması gerekiyor. Kablosuz bağlantıları Access Point'ler aracılığıyla sağladığımdan kablosuz kısmı hiç önemli değil. Şu an kullandığım modem TP-Link Archer VR1200 ve arızalı.
ZyXEL VMG3625-T50b şu an en yakın geliyor. Daha iyi bir öneri olmazsa onu alacağım gibi.
ASUS tarafında DSL-N16, DSL-AC750 ve DSL-AC51 modellerine baktım fakat hepsinde istediklerimden bir eksik söz konusu gibi gördüm.
Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

T50 b kullanıyorum gayet iyi bir cihaz.
TurkNet'in GigaFiber'i ile verdiği cihaz ve bir seneden fazladır kullanıyorum sorun çıkarmadı.
Telekom abonesi isen bu cihazda iyidir faturana ek alabilirsin.

Hocam güzel fakat LAN portları 100Mbps hıza sahip bana gigabit lazım localimde aktarımlar yapıyorum sık sık.
T50 b kullanıyorum gayet iyi bir cihaz.
TurkNet'in GigaFiber'i ile verdiği cihaz ve bir seneden fazladır kullanıyorum sorun çıkarmadı.
Telekom abonesi isen bu cihazda iyidir faturana ek alabilirsin.

Pazartesi akşama kadar sipariş vericem şuanlık T50B gibi duruyor. Sağ olun. Türknet abonesiyim bu arada.
ASUS AC51 kullanıyorum ve son derece memnunum, tavsiye ederim. 1 sene önce 350 lira civarı bir şeye almıştım ama şu an piyasaya hakim değilim.

Hocam bu modelde tek LAN portu var. Switch falan almak istemiyorum zaten sadece kablolu olarak lazım bana bu modem. Port sayısından eleniyor ac51.

ZyXEL DX3200 öneren arkadaşı tebrik ediyorum, ben 2 gündür DSL ile kullanıyorum efsane bir modem. Telefonumda Wi-Fi 6 var ve Wi-Fi 6 ile bağlıyım sürekli.

2.4 GHz bağlantısı da güzel üstelik Broadcom çipli olması da alınması için ayrı bir sebep :)

ZyXEL DX3200 öneren arkadaşı tebrik ediyorum, ben 2 gündür DSL ile kullanıyorum efsane bir modem. Telefonumda Wi-Fi 6 var ve Wi-Fi 6 ile bağlıyım sürekli.

2.4 GHz bağlantısı da güzel üstelik Broadcom çipli olması da alınması için ayrı bir sebep :)

Hocam cihazı ben tavsiye ettim.
Test etmedim ama işlemci bradcoom olunca ve üretici ZyXEL olunca ortaya iyi bir model çıkar.
O kadar iyi ise bir tanede ben alayım diyeceğim.
Ben T50b kullanıyorum GigaFiber ile sıkıntım yok ama değiştirmeye değer mi sence?

Hocam cihazı ben tavsiye ettim.
Test etmedim ama işlemci bradcoom olunca ve üretici ZyXEL olunca ortaya iyi bir model çıkar.
O kadar iyi ise bir tanede ben alayım diyeceğim.
Ben T50b kullanıyorum GigaFiber ile sıkıntım yok ama değiştirmeye değer mi sence?

Cihazı aşırı beğendim bazıları dış görüntüsü VMG3312 ile aynı diye dalga geçiyor ama içini bir bilseler :) DSL hatta kolay kolay sorun yaşamazsınız T50b Wi-Fi sorunlari falan var diyorlardı bunda ben sorun göremedim yan odada Wi-Fi 6 3 diş çekiyor ( DFS kanalı kullanıyorum).

2.4 GHz'de güzel hız testinde dalgalanma görmedim. Tek beğenmediğim nokta cihazın root ve supervisor şifrelerini bulamadım onları da bulabilsek çok iyi olacak.

Eğer telefonunda Wi-Fi 6 varsa GigaFiber hatta 800/800 hız alırsın telefonunda.

Ayrıca cihazı sahibinden üzerinden ikinci el olarak 600 TL'ye satın aldım. Satan arkadaş kutu vs hepsini gönderdi sağ olsun. MAC adresi 88ACC0 ile başlıyor.

Hocam güzel fakat LAN portları 100Mbps hıza sahip bana gigabit lazım localimde aktarımlar yapıyorum sık sık.

Pazartesi akşama kadar sipariş vereceğim şu anlık T50B gibi duruyor. Sağ olun. TurkNet abonesiyim bu arada.

Hocam bu modelde tek LAN portu var. Switch falan almak istemiyorum zaten sadece kablolu olarak lazım bana bu modem. Port sayısından eleniyor AC51.

2 adet WAN/LAN portu var.

Cihazı aşırı beğendim bazıları dış görüntüsü VMG3312 ile aynı diye dalga geçiyor ama içini bir bilseler :) DSL hatta kolay kolay sorun yaşamazsınız T50b Wi-Fi sorunlari falan var diyorlardı bunda ben sorun göremedim yan odada Wi-Fi 6 3 diş çekiyor ( DFS kanalı kullanıyorum).

2.4 GHz'de güzel hız testinde dalgalanma görmedim. Tek beğenmediğim nokta cihazın root ve supervisor şifrelerini bulamadım onları da bulabilsek çok iyi olacak.

Eğer telefonunda Wi-Fi 6 varsa GigaFiber hatta 800/800 hız alırsın telefonunda.

Ayrıca cihazı sahibinden üzerinden ikinci el olarak 600 TL'ye satın aldım. Satan arkadaş kutu vs hepsini gönderdi sağ olsun. MAC adresi 88ACC0 ile başlıyor.

Güle güle kullanın.
Cihaz yeni olduğundan Master şifreleri henüz net e düşmemiş olabilir.
Zamanla gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı