1000 TL yazılım ve oyun için klavye önerisi

Bütçe
1000

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Benim için çok önemli iki unsur var:
1- Işığın yalnızca tuşların arasından değil harflerin içinden de çıkmasını ve karanlıkta karakterkerin net bir şekilde görünmesinin sağlanması.
2- Çıkan ses. (metal tuşların sesi çok hoşuma gidiyor)
Not: NumLock tuşları olmalı.
Şimiden önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

RGB olanını kendim kullanıyorum bayadır, stickersız TR Layout olması, Numpad'i olması, bilek desteği olması, su sıçramaları ve toza karşı dayanaklılık sertifikası olması bence gayet iyi.

Switch olarak metal tuş demişsiniz, blue switch mi kastettiniz anlayamadım ancak bu red switch. Ne kadar sert basarsanız o kadar çıkıyor sesi.

Eğer "clicky" olarak kastedilen sesten bahsediyorsanız önerim Razer Blackwidow V3 olur. Şu an kendim de kullanıyorum. Gayet güzel bir klavye.

Bütçenizi biraz aşıyor ama alıp da memnun olmayan bir kişi bile yok. Hatta şu an bu klavyeden yazıyorum. Bazı modellerde kullanıcılara yay sesi geliyor, bunda öyle bir sorun yaşamazsınız.
Asus ROG Strix Scope RX
11275802181682.jpg

Son düzenleme:

Ben de bunu kullanıyorum şu anda. Ve daha önce membran kullanıyordum, yazı yazmak daha keyif verir hale geldi. Üstelik dilersen benim yaptığım gibi HyperX Pudding Türkçe keycaps'leri de takabilirsin.

Klavyenin karanlıkta görünmeme gibi bir şansı yok :D

23.jpg

Ben de bunu kullanıyorum şu anda. Ve daha önce membran kullanıyordum, yazı yazmak daha keyif verir hale geldi. Üstelik dilersen benim yaptığım gibi HyperX Pudding Türkçe keycaps'leri de takabilirsin.

Klavyenin karanlıkta görünmeme gibi bir şansı yok :D

Eki Görüntüle 1316232
wiewsonic monitörden memnun musunuz? bir de hangi amaçla kullanıyorsunuz?

wiewsonic monitörden memnun musunuz? bir de hangi amaçla kullanıyorsunuz?
Art direktörüm. IPS, 2k ve 32 inç olması çalışırken çok iyi sonuçlar veriyor. Biraz da F/P ürünü olduğundan tercih ettim ama gerçekten çok memnunum. Sadece arada bir rekabetçi oyunlarda keşke 144 hz olsaydı diyorum ama hikayeli oyunlarda sinema perdesi gibi geliyor :)
1645834070946.png

Yani bilmiyorum şu an sizlerin monitöründe nasıl görünüyor ama bana muazzam bir keyif verdiğini söyleyebilirim.

Art direktörüm. IPS, 2k ve 32 inç olması çalışırken çok iyi sonuçlar veriyor. Biraz da F/P ürünü olduğundan tercih ettim ama gerçekten çok memnunum. Sadece arada bir rekabetçi oyunlarda keşke 144 hz olsaydı diyorum ama hikayeli oyunlarda sinema perdesi gibi geliyor :)
daha çok dizi film izlediğim için daha büyük bir monitöre geçmeyi düşünüyorum. 27 inç ile arasında çok fark var mı? Geçmeye değer mi 32 inç'e sence?

daha çok dizi film izlediğim için daha büyük bir monitöre geçmeyi düşünüyorum. 27 inç ile arasında çok fark var mı? Geçmeye değer mi 32 inç'e sence?
IPS ve 2k olması, yeterli düzeyde de parlaklığı film izlerken tabii ki 27" e nazaran daha iyi bir konfor sunacaktır. Arkana yaslanarak rahatlıkla izlersin. Sadece bu panellerde ışık sızması kaçınılmaz. hemen hemen her markada var zaten. Daha kalitelilerinde bile. Sadece ekran simsiyahken ve karanlıkta belli olan bir ışık hüzmesi. Şansına çok az da çok fazla da olabilir, zamanla da çıkarabilir veya artabilir. Çok fazla monitörün kenarlarına olabildiğince taşırken falan baskı uygulama.

27 ile 32 arasındaki farkı da aşağıdaki fotodan daha rahat anlarsın boyut olarak. 27"i ikinci ekran olarak kullanıyorum.

22.jpg

Geri
Yukarı