1000 TL'ye APU sistem yükseltme tavsiyesi

Bravev

Centipat
Makaleler
1
Marhaba, APU sistem kullanıyorum. 1000 TL bütçem var. Ben bunun ile 8 GB RAM daha alıp, 16 yapıp daha iyi performans almak istiyorum ve yanında kasa almak istiyorum boş olarak ama birazda ekran kartı mı alsam diye düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Ekran kartı olarak RX 560 OC Edition olanı dusunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 S2H

Ryzen 3 3200G.

8 GB 3000 MHz Neo Forza RAM.

500W aercooll PSU

Kendim topladigim için 1 2 parça eksik kasa yenilenecek mesela.
Öncelikle APU bir sistemde çift kanal RAM kullanmak şart. Aynı RAM'den bir tane daha alın. Sistemde SSD yoksa kesinlikle alın. Kalan parayla da(SSD'yi kaç GB alacağınıza bağlı) 2. el bir RX550 alınabilir belki.

Marhaba, APU sistem kullanıyorum. 1000 TL bütçem var. Ben bunun ile 8 GB RAM daha alıp, 16 yapıp daha iyi performans almak istiyorum ve yanında kasa almak istiyorum boş olarak ama birazda ekran kartı mı alsam diye düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Ekran kartı olarak RX 560 OC Edition olanı dusunuyorum.

Kasa RGB olsun istiyorsan mecbur RAM alacaksın kasa RGB veriyorum.
Ama dış görünüm değil içi önemli bu yüzden 2.elden 1050 Tiya da RX570 RX560 RX470 bu kartlardan al derim bende bir sonraki sene toplayacağım APU sistem ancak dış kasa alacağım paraya bir tane daha 8 GB RAM alacağım şu an kasan varsa değiştirme.

Öncelikle APU bir sistemde çift kanal RAM kullanmak şart. Aynı RAM'den bir tane daha alın. Sistemde SSD yoksa kesinlikle alın. Kalan parayla da(SSD'yi kaç GB alacağınıza bağlı) 2. el bir RX550 alınabilir belki.
Benim söyleyeceklerimi hocam söylemiş zaten.

Aynı RAM'den bir tane daha alın.

SSD yoksa SSD alın.

Kasanız mesh değilse mesh bir kasa alın.

Bence para artarsa paranızı biriktirin. RX550 almaya değmez.

B450 S2H.

Ryzen 3 3200G.

8 GB 3000 MHz Neo Forza RAM.

500W aercooll PSU.

Kendim topladigim için 1 2 parça eksik kasa yenilenecek mesela.

Söyle bir şey yapsam peki RX 570 alsam
Ve 8 GB daha RAM alsam ya da almasam olur mu?
Kasa RGB olsun istiyorsan mecbur RAM alacaksın kasa RGB veriyorum.
Ama dış görünüm değil içi önemli bu yüzden 2.elden 1050 Tiya da RX570 RX560 RX470 bu kartlardan al derim bende bir sonraki sene toplayacağım APU sistem ancak dış kasa alacağım paraya bir tane daha 8 GB RAM alacağım şu an kasan varsa değiştirme.

Ya da arkadaşın dediği gibi yapsam kasa almasam

Ve 16 GB daha RAM alıp 24 GB RAM tamamlasam.

Ve 1 tane SSD alsam 240 GB.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı