1000 TL'ye ekran kartı harici kasa toplamak

crash_bandicoot

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce açtığım konulardan 1600 Tl'ye sistem önerilerinizi almıştım ancak bir an gaza gelip Galax 960 GTX ekran kartı aldım. Sonuç olarak kalan bütçem 1000 TL'den fazla değil.

Kalan parçaları Vatan Bilgisayar'dan alıyorum. Kasayı da onlara toplatacağım. Eğer ekran kartını da versem onlar takarlar mı ? Yoksa kendim mi takmalıyım ? Ayrıca kasaya sonradan ilave yapsam (dvd-writer almam gerekiyor) Vatan'ın garantisi bozulur mu ? Eskiden böyle bir şey hatırlıyorum da(kasa açılınca garanti bitmesi gibi), sormak istedim.

Intel sistem istiyorum çünkü fx6300+uygun anakart en az 600 tl den başlıyor.

Hiç cevap alamadım maalesef.

Bütçenini 150 lira üsütne çıktım ama ben böle bişey öneririm tabi daha iyi bilen arkadaşlarımız olur onlarda görüşlerini sunar. Bu forumdan ne kadar fazla kişiye ulaşıp tavsiye alırsan seniin yararına

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 409
Öncelikle 1. sorundan başlıyayım ekran kartını oradan satın almamışsan takmayabilirler ve DVD Writer alırsan garantisi bozulmaz çünkü Vatanın garantisi bilgisayara değil parçalaradır yani ekleme yapabilirsin tüm parçaların 2 yıllık garantisi devam eder.

bandicam 2015-07-15 19-09-31-938.jpg

Ayrıca 150 TL fazla oldu ama yapacak bir şey yok. Yardım edebildiysem ne mutlu bana !

Bende aynı bu sistemi toplamıştım cevap gönderecektim şimdi. Allahtan gelen mesajları gör diye bir özellik var. Tam olarak bu şekilde satın alabilirsiniz. Güzel sistem olmuş.

Cevapladığı
Öncelikle 1. sorundan başlıyayım ekran kartını oradan satın almamışsan takmayabilirler ve DVD Writer alırsan garantisi bozulmaz çünkü Vatanın garantisi bilgisayara değil parçalaradır yani ekleme yapabilirsin tüm parçaların 2 yıllık garantisi devam eder.

Eki Görüntüle 87647
Ayrıca 150 TL fazla oldu ama yapacak bir şey yok. Yardım edebildiysem ne mutlu bana !
Cevapladığınız için sağolun hocam, garanti konusu kafamı kurcalıyordu. Az kalsın DVD Writer da alıyordum, tabii o zaman ancak g3258'lik bütçem kalıyordu.
Şimdi genel olarak MSI p33 anakart, i3 işlemci (4160), 1 TB HDD ve 8 GB RAM tavsiye ediliyor. Evet haklısınız, 1000 tl ye sığmıyor bunlar o yüzden ne yapıp edip 150 tl bulmaya çalışacağım. En kötü g3258 alıp yeni yıla kadar i3 ve ya i5'e upgrade ederim. Ama ihşallah gerek kalmaz.

Kasa olarak 215 tl ye Thermaltake v2, Xigmatek 381, Cooler Master CMP-350 den hangisi en iyidir ? Araştırdığım kadarıyla v2 434watt, CMP 360w ve Xigmatek 384w veriyor 12V kanalından ama değerlerden tam emin değilim özellikle Thermaltake kasadan.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemiyorum artık, kasa seçiminde de yardımcı olursanız çok sevinirim.

Resimdeki kasalardan en iyisi hangisidir?
Kasa karşılaştırma.jpg

Cevapladığı

Cevapladığınız için sağolun hocam, garanti konusu kafamı kurcalıyordu. Az kalsın DVD Writer da alıyordum, tabii o zaman ancak g3258'lik bütçem kalıyordu.
Şimdi genel olarak MSI p33 anakart, i3 işlemci (4160), 1 TB HDD ve 8 GB RAM tavsiye ediliyor. Evet haklısınız, 1000 tl ye sığmıyor bunlar o yüzden ne yapıp edip 150 tl bulmaya çalışacağım. En kötü g3258 alıp yeni yıla kadar i3 ve ya i5'e upgrade ederim. Ama ihşallah gerek kalmaz.

Kasa olarak 215 tl ye Thermaltake v2, Xigmatek 381, Cooler Master CMP-350 den hangisi en iyidir ? Araştırdığım kadarıyla v2 434watt, CMP 360w ve Xigmatek 384w veriyor 12V kanalından ama değerlerden tam emin değilim özellikle Thermaltake kasadan.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemiyorum artık, kasa seçiminde de yardımcı olursanız çok sevinirim.

Resimdeki kasalardan en iyisi hangisidir?
Eki Görüntüle 87884
Thermaltake kasanın o kadar güç verebileceğini sanmıyorum ayrıca benim önerim Xigmatek olur hem tasarımı hemde montaj kolaylığı açısından en iyisi o.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı