1000 TL'ye fiber modem önerisi

• Konuyu başlatan Nemss
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
@Nemss Hocam odanızdan mutfağa geçerken iklim değişir o mesafede.

Sizin evinize Mesh sistem şart. Diğer kısımlardaki internetleri birleştirip tek bir ağ oluşturmanız lazım.

Uğraşmak istemezseniz de orta halli bir router alıp odanızdaki modemden kablo yoluyla bağlantı kurarak mutfakta o router'i kullanmalısınız. Tek modemle olmaz dediğim gibi. Vereceğiniz para boşa gider.

Bu cihaza modemden kablo çekip yönlendirici modunda kullanırsınız. Ben uzun süre kullandım sorun çıkarmadı.

Son düzenleme:
Altyapin GPON ise modem yerine router bakabilirsin daha uygun fiyata gelir.

TP-Link Archer AX10 ax 1500 Mbps Wi-Fi 6 router​

Ben bunu kullanıyorum ve memnunum.

Ben bunu kullanıyorum ve memnunum. Hocam sizin kaç metre destekliyor

Sizinki kaç metre kadar destekliyor

@Nemss Hocam odanızdan mutfağa geçerken iklim değişir o mesafede.

Sizin evinize Mesh sistem şart. Diğer kısımlardaki internetleri birleştirip tek bir ağ oluşturmanız lazım.

Uğraşmak istemezseniz de orta halli bir router alıp odanızdaki modemden kablo yoluyla bağlantı kurarak mutfakta o router'i kullanmalısınız. Tek modemle olmaz dediğim gibi. Vereceğiniz para boşa gider.

Bu cihaza modemden kablo çekip yönlendirici modunda kullanırsınız. Ben uzun süre kullandım sorun çıkarmadı.
Arkadaşın attığı modemler kaç metre kadar destekler

@Nemss Wi-Fi 6 Router'lar yakın mesafede kablosuz olarak Gigabit ve üzeri hız sunmak için tasarlanmıştır hocam; bana 1 Gigabit hız şart ve kullandığım paket de destekliyor derseniz kullanabilirsiniz ama fiyatları tuzludur biraz. Onun dışında kabaca diğer Wi-Fi 5 modemlerle aynı işi görürler diyebilirim.

Durumdan anladığım kadarıyla size lazım olan orta halli bir router, fazlası gereksiz olur.

Sizinki kaç metre kadar destekliyor.

Arkadaşın attığı modemler kaç metre kadar destekler.

Benim attigim router da mash sistem var ve modeminle beraber uzatma kablosuyla istedigin yerde kullanabilirsin. Benim evim 75 metrekare evin her yerinden tam performans aliyorum.

@Nemss Wi-Fi 6 Router'lar yakın mesafede kablosuz olarak Gigabit ve üzeri hız sunmak için tasarlanmıştır hocam; bana 1 Gigabit hız şart ve kullandığım paket de destekliyor derseniz kullanabilirsiniz ama fiyatları tuzludur biraz. Onun dışında kabaca diğer Wi-Fi 5 modemlerle aynı işi görürler diyebilirim.

Durumdan anladığım kadarıyla size lazım olan orta halli bir router, fazlası gereksiz olur.

Yani bana lazım olan şey odadan mutfağa internet çekmesi işin garip yani 40 adımlık yerde de düzgün çekmiyor

Kneetic Hero modelini aldım ne yaptıysam fiberle inetenrte bağlayamadım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı