1000 TL'ye güç kaynaksız kasa önerisi

fiendhunter

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
MMORPG farmcısı
Selamlar herkese...

PSU'suz 1000 TL bütçe için kasa önerisi lazım. Şu anda elimde "Corsair Carbide SPEC-05" var ama çok küçük geliyor. Aldığım CPU soğutucusu yüzünden yan kapağını da kapatamıyorum.
  • Kasanın genişliği 185 mm ve 165 mm soğutucu boşluğu var. Bendeki soğutucu 170-175 mm falan sanırım.
  • Kasanın yüksekliği (ayakları hariç) 400 mm.
  • Kasanın derinliği 460 mm.

Özelliklerine göre kasa arayabileceğim bir site bulamadım. Hatta bazı kasaların özelliklerini bulmak bile zor.

1000TL bütçem var, ama hepsini harcamak zorunda değiliz :)
Aradığım özellikler:
  • PSU'suz
  • Ön tarafa 200mm fan.
  • Işıksız veya ışıkları kapalı olabilen.
  • Her tarafında toz filtresi de güzel olur.

Ben aramaya devam edeceğim. Denk gelirsem kendime de cevap olarak bulduklarımı yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese...

PSU'suz 1000 TL bütçe için kasa önerisi lazım. Şu anda elimde "Corsair Carbide SPEC-05" var ama çok küçük geliyor. Aldığım CPU soğutucusu yüzünden yan kapağını da kapatamıyorum.
  • Kasanın genişliği 185 mm ve 165 mm soğutucu boşluğu var. Bendeki soğutucu 170-175 mm falan sanırım.

Özelliklerine göre kasa arayabileceğim bir site bulamadım. Hatta bazı kasaların özelliklerini bulmak bile zor.

Aradığım özellikler:
  • PSU'suz
  • Ön tarafa 200mm fan.

Ben aramaya devam edeceğim. Denk gelirsem kendime de cevap olarak bulduklarımı yazarım.

Dark Guardian 650 TL idi bence gayet güzel bir kasa.

Hocam merhaba, sizin kasanızdan bende kullanıyorum. Geçenlerde RGB 120mm Fan ve Kule tipi işlemci fanı aldım. Sorun olmadı taktım yan kapağı da kapatabiliyorum. Ancak bende bakıyorum bu fiyat aralığında bir kasa. Bende araştırayım bulursak güzel önüm meshli iyi hava alan falan haberleşelim. 😅👍

Selamlar herkese...

Aradığım özellikler:
  • PSU'suz
  • Ön tarafa 200mm fan.

Beğenmezseniz Aerocool Airhawk Duo var.
Hocam merhaba, sizin kasanızdan bende kullanıyorum. Geçenlerde RGB 120mm Fan ve Kule tipi işlemci fanı aldım. Sorun olmadı taktım yan kapağı da kapatabiliyorum. Ancak bende bakıyorum bu fiyat aralığında bir kasa. Bende araştırayım bulursak güzel önüm meshli iyi hava alan falan haberleşelim. 😅👍

Dediğime bakabilirsiniz.

Beğenmezseniz Aerocool Airhawk Duo var.

Dediğime bakabilirsiniz.
Hocam mesela yan camı da kolay açılabilen de olabilir. Mesela arkadaşta biliyordur şuan ki mevcut kasamız da Alyan anahtarlı vidalarla açılıyor temperli cam. O sorun bana. Menteşeli kasa var mı öneriniz.?

P400A'nin tek eksigi ust tarafta radyator destegi olmamasi. Onun disinda gayet iyi kasa.
Dark Guardian iyidir. Diger kasalar hakkinda bir bilgim yok.

@ARDA_bey
@bjkmert.45

"Aerocool Airhawk Duo" gayet güzel ve uygun görünüyor. Işıkları kapatılabiliyor ve elektrik kesintisinde en son hangi durumdaysa aynı şekilde devam ediyor. Ön fanların toz filtresinin içerde olması kötü olmuş. Ancak yan camın kolay açılması ve vidaların cama sabit hale getirilmesi işi kolaylaştırır. Bendeki kule tipi soğutucunun (WP1266) içinden geçen bakır borularının tepedeki çıkıntıları sebebiyle şu andaki kasama girmiyor. "Aerocool Airhawk Duo" 168mm kurtarır mı bilemedim. Aklımdaki tek soru bu. :)

@Sir Benjamin
"Bitfenix Nova Mesh SE" ön tarafına 200mm fan takılamıyor. onu eledim.
"Dark Guardian DKCHGUARDIAN" nın da ön tarafına 200mm fan takılamıyor. 165mm CPU boşluğu yetmiyor.
"Phanteks Eclipse P400a" ve "Lian Li Lancool 205" da aynı şekilde ön tarafına 200mm fan takılamıyor. 160mm CPU boşluğu yetmiyor.

Son düzenleme:
@fiendhunter

Ön tarafa 20cm fan düşündüğün kadar müthiş bir şey değil. 2 tane sağlam 12cm de gayet iyi performans veriyor.

Elindeki soğutucu nedir? 1000 TL'ye o istediğin özellikte kasa bulmak mümkün mü bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı