1000 T'ye ekonomik AMD - FX 4100 sistem toplama

Ahmet Çakır

Hectopat
Evet arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum yardıma cidden ihtiyacım var..
Bütcem 1000TL'dir bu sistemde her şeyin iyi olmasına gerek yok sonradan değiştirebilirim...
Şuan pc'de HDD var gerek görmedim monitörüm vs. gibi değiştireceklerim;

1. Anakart
  2. İşlemci
  3. Ekran kartı
  4. Ram
  5. Belki güç kaynağı...

Arkadaşlar ben şöyle böyle bir hesap yaptım sizce nasıl tavsiye ederseniz yok o değil bu gibi vs. gerçekten çok sevinirim;

Ekran kartını değiştirmemeyi planlıyorum toplam:1136 TL yapıyor yardım ederseniz sevinirim şu olsun bu olmasın gibisinden. Herkese iyi günler..

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bu konuyada baksak?

VATAN COMPUTER - AMD - FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm 258 TL
VATAN COMPUTER - ASUS - M5A78L-M/USB3 AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 2000MHz(O.C.) USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart 180 TL
VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Value DDR3 1600MHz CL11 Tek Mod 80 TL
VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX760 AMP! Edition GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart - Ekran Kart 667 TL

Toplam %25 İndirim ile ; 1185 TL
Toplam %30 İndirim ile ; 1105 TL (Yaklaşık tutardır. @RevoLand'ın yeni kodladığı sistem üstündeki fiyatlardan alınmıştır. Bknz. Vatan Bilgisayar Fiyat Hesaplamaları )

Not: Eğer PSU yeteri kadar güç verebiliyorsa (450W 760'a yetiyor) bu sistem senin sistemden daha iyi performans verecektir oyunlarda. Yalnız sisteme OC yapmayacaksın değil mi ? Eğer yapacak isen kendi seçtiğin Ramleri tak sisteme. Çünkü bundaki CL 11 ve OC yaparken sıkıntı çıkartabilirler. Buyur buradan da 270x ile 760 arasındaki farka bakabilirsin. Radeon R9 270X vs GeForce GTX 760

Bellek 1866 MHz olsun. PSU ne olacak sistemde ?

Recep abi şuan ki güç kaynağı 350 wat :( Birde şöyle bir şey söyleyeyim, bütcem cidden çok sıkışık. Kullandığım programlar:
Adobe After Effects C 5.5
Sony Vegas Pro 12
CINEMA 4D R13
Virtual Dj

Recep abi dediğim gibi bütcem kısıtlı. Düşük maliyette ne önerirsin bide sonradan parçaları değiştiririm. Hani 1 seferlik değil çok iyi olmasına gerek yok. Yardım edersen sevinirim iyi günler.

Arkadaşım ben öneriyi yaptım. Bundan daha iyisi şamda kayısı. O derece. Ayrıca 760 AMP! o dediğin programların altından CUDA çekirdekleri ile 270X'den daha çok performans verecektir. Ayrıca oyunlarda da 760 önde.

Arkadaşım ben öneriyi yaptım. Bundan daha iyisi şamda kayısı. O derece. Ayrıca 760 AMP! o dediğin programların altından CUDA çekirdekleri ile 270X'den daha çok performans verecektir. Ayrıca oyunlarda da 760 önde.

Arkadaşım kusura bakma görmedim güç kaynağı 350 wat yetmez... Biraz bu sistemi düşürürsen çok işime yarar yardımcı olur musun?
Ha bide şu ekran kartı gtx 760 tamamda zotac bek fazla güvenemedim açıkcası :(
Asus gtx 760:http://www.vatanbilgisayar.com/ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600 664TL +3 lira cepte ve bence asus daha iyi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır darboğaz yapmaz. Ayrıca benim kasada içinde 600W PSU var. Aynısını ben kullanıyorum. Bir sıkıntı yok. Eğer Asus modeli uygun ise onu tercih et. Daha iyi. Ben öneri yaptığımda uygun fiyatlı 760 Zotac vardı ve istemeyerek koydum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı