10000-11000 TL Telefon Tavsiyesi

Bütçe
10-11K

Radeon RX 5500M

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Akrabam için telefon arıyorum, aklımda Xiaomi 11T ve Honor 50 var. Diğer tavsiyeler için kriterler şunlar dostlar:
  • Uzun süre giden batarya (Samsung S modelleri bu konuda sınıfta kalıyor.)
  • Minimum SD 778G veya üstü işlemci.
  • 120 Hz HDR destekli, %100sRGB ekran.
Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung'un A52s, S21 ve S21 FE modelleri mantıklı.

Honor 50, A52s'e benzer donanıma sahip. Ekranı A52s'ten bi' tık daha iyi, ancak A52s'in suya - toza dayanıklılığı bulunuyor.

Mi 11T'yi ise almanızı tavsiye etmem, hatta Xiaomi marka cihaz almanızı tavsiye etmem.

Honor 50, A52S'e benzer donanıma sahip. Ekranı A52S'ten bi' tık daha iyi, ancak A52S'in suya - toza dayanıklılığı bulunuyor.

Mi 11T'yi ise almanızı tavsiye etmem, hatta Xiaomi marka cihaz almanızı tavsiye etmem.

Hocam S21 veya Xiaomi sizce kaç yıl götürür ?

Xiaomi'de modele bağlı olarak değişir. S21 ortalama bir kullanıcı için 5 yıl sıkıntı çıkarmaz gibi görünüyor. Tabii bu sizin cihazı kullanım şeklinize ve kullanım alanınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Hangisi kamera konusun da daha iyi ve uzun kullanım testi olarak düşünceniz nedir? Bütçe aynı Max 11k.

Hangisi kamera konusun da daha iyi ve uzun kullanım testi olarak düşünceniz nedir? Bütçe aynı Max 11k.

Kamera olarak S21 daha iyi. Uzun kullanım açısından, Xiaomi'nin her güncellemede cihazı daha da kötü hale getirdiğini hesaba katarsak; burada da Samsung öne geçiyor. Ayrıca S21'in yazılım desteği de Xiaomi'ye nazaran daha iyi durumda.

Hocam S21 FE önerebilirim batarya konusunda sınıfta kalıyor demişsiniz ama 1 günü rahat rahat çıkarıyor birçok arkadaşım kullanıyor ve bizzati S20 FE modelini kullanıyorum. Chipset tarafında istediğinizi karşılıyor ekran konusunda 120 Hz ve ekran benim nazarımda gerçekten çok güzel ama bu işin içinde olup olmamayla değişebilir buna yorum yapamam.

Hocam S21 FE önerebilirim batarya konusunda sınıfta kalıyor demişsiniz ama 1 günü rahat rahat çıkarıyor birçok arkadaşım kullanıyor ve bizzati S20 FE modelini kullanıyorum. Chipset tarafında istediğinizi karşılıyor ekran konusunda 120 Hz ve ekran benim nazarımda gerçekten çok güzel ama bu işin içinde olup olmamayla değişebilir buna yorum yapamam.

Hocam batarya test sonuçları bizi tatmin etmedi. Xiaomi ve Honor çok daha uzun batarya ömrü sunuyor S21e kıyasla.

A52s bu bütçe için zayıf değil mi hocam? Kasa plastik, ekran kavisli değil veyahut adaptif tazeleme yok. Ekran gövde oranı da geride kalıyor ikisine kıyasla.

Honor 50, A52S'e benzer donanıma sahip. Ekranı A52S'ten bi' tık daha iyi, ancak A52S'in suya - toza dayanıklılığı bulunuyor.

Niye hocam? Redmi modellerinden ben de uzak durmayı tercih ediyorum ama Xiaomi'yi ilk kez sizden duydum. Honor ve A52s arasında bariz kasa farkı var gibi, ondan ötürü pek sıcak bakmıyoruz.

66W Hızlı Şarj desteği, kasa kalitesi ve tasarım farkıyla Honor 50 A52s'e tercih edilebilir dursa da hafıza kartı desteğinin olmaması, daha pahalı olması, mono hoparlör kullanması gibi eksileri var. Zor bir karar ama A52s bir tık daha mantıklı. Xiaomi de daha düşük SAR değeri sunuyor ve batarya tarafında en geniş kapasite onda ama Xiaomi nedense bana cezbedici gelmiyor, içinize sindiyse 11T de mantıklı bir seçim.

Geri
Yukarı