10000-12000 TL sistem toplama

Bütçe
10-12K

Hunerci

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar,

Yılbaşına doğru bir sistem toplayacağım. Şimdilik hazır sistem ve parça fiyatlarını araştırıyorum. O zaman fiyatlar ne olur bilemem artık.

Ben kendim birkaç kere farklı parçalar ile topladım ve hesap yaptım. Bunun yanı sıra sizlerin de tavsiyelerini almak isterim. Sistemde neredeyse çoğu şeyi eşit seviyede kullanmak istiyorum. Yani ekran kartını yükseltip anakarttan düşmek istemiyorum çünkü upgrade yapmam bayağı zaman alır.

İşlemciyi bir tık düşük tutabilirim çünkü sistemi 2K çözünürlükte kullanacağım.

Özellikle olmasını istediğim 2 adet parça var.

Corsair iCUE 465X Beyaz RGB kasa,

Corsair Vengeance RGB Pro Beyaz 3200 MHz CL16/ 3600 MHz CL18/16.
(X570 anakart kullanılırsa Trident Z modelleri de kullanılabilir)

Bütçeyi artırırsam kasayı da değiştireceğim.

Şimdilik ortalama bütçe 10-12 bin civarında. Tabii ilerleyen zamanlarda bir miktar artış olabilir. 15 bine kadar zorlama ihtimalim var ama kesin değil.

İkinci el önerileriniz var ise onlara da açığım. Güvenilir satıcı olmaları burada en önemli nokta tabii ki.

Teşekkür ederim, iyi geceler.

Sanırım beyaz bir sistem istiyorsunuz:
veya

Bütçe artacak olursa uyum bozulur ama ekran kartı 3080 olabilir:

Sanırım beyaz bir sistem istiyorsunuz:
veya

Bütçe artacak olursa uyum bozulur ama ekran kartı 3080 olabilir:

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bir ay sonraki indirimlerde istediğim güzel parçaları bir tık da olsa ucuza alabilirsem önerdiğiniz parçalardan bazılarını kullanabilirim. Renk uyumu konusunda pek bir takıntım yok çünkü bütçe belli bir durumda. Kasa ve içersinde beyaz olabilecek ve fiyatı çok artırmayacak şeyler kullanabilirim tabii ki. Ekran kartında vesaire sırf beyaz olsun diye bir kaidem yok. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Beyaz güzeldir 😀

Almaya yakın 3080 Galax EX White veya Gigabyte Vision modelleri gelirse ona bakılabilir.

3080 benim boyumu aşar gibi ya 😅. Ben bütçemi biraz daha artırıp indirim kovalamaya başlayacağım sanırım. Gaming Geceleri, 11.11, Black Friday gibi. 3070 alsam bile neyime yetmez sonuçta😆. Birkaç gün sonra tanıtılacaklar ne de olsa. Beyazı çok severim fakat her şeyi beyaz yapmaya çalışınca fiyatlar haliyle çok artıyor. Olması çok iyi olur fakat olmasa da ziyanı yok tabii ki.

Şu an 2060 Super modeli hem fiyat olarak hem soğutması ile gayet iyi bir model ve beyaz olması çok alınası yapmış.

Bütçeyi zorlamayıp 3070 beyaz bir model tercih edilebilir tabi.

Fiyatlarda aslında %25-50 arası bir indirim olsa tadından yenmez. Fakat yeni parçalar oldukları için çok indirim olmaz gibi. Virüsten dolayı da çok düşürmeyebilirler fiyatları. Umarım makul fiyatlar olur ve dediğiniz gibi beyaz bir 3070 tercih edilebilir. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı