10000-14000 TL sistem toplama

Yusuffwqe

Hectopat
Bütçem 10000-14000 TL arası Valorant tarzı FPS oyunları oynuyorum. Şu an kafamda 2060-RX 6600'li 2. el sistemler var. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El almak yerine İtopya sitesini takip etmenizi öneririm baya yüksek indirimler gerçekleşmekte kendinize uygun bir sistem bulabilirsiniz.
İsterseniz şu sisteme bir bakabilirsiniz. FREKANS-A2/Intel Core i3 12100F/INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/INTEL ARC PC |ITOPYA.COM
Bu gpunun şu anki performansı vasat durumda.Kesinlikle tavsiye etmem.

Valorant vb. oyunlar için en az i5 12. Nesil veya Ryzen 5 5600 işlemciler almanız çok iyi olur, rtx 3060 ile bu işlemciler en az 16.500₺’den başlıyor.O bütçelere çıkamam derseniz i3 12100f’li sistemleri tercih etmeniz gerekecek.

Vasat durumda dediğiniz GPU çoğu oyunda RTX3060 ve RX6600 ekran kartlarını geçiyor geçemediği yerde ise yakından takip ediyor.
Buyrun kanıt :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vasat durumda dediğiniz GPU çoğu oyunda RTX3060 ve RX6600 ekran kartlarını geçiyor geçemediği yerde ise yakından takip ediyor.
Buyurun kanıt:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşımız Valorant oynuyorum diyor, Valorant'taki performansı 100 FPS'lere kadar düşüyor ve çok değişiyor; 300'lerden 100'lere falan düşüyor. Bu GPU'yu satın almak mantıklı değil.

Arkadaşımız Valorant oynuyorum diyor, Valorant'taki performansı 100 FPS'lere kadar düşüyor ve çok değişiyor; 300'lerden 100'lere falan düşüyor. Bu GPU'yu satın almak mantıklı değil.

Kaynak olarak Donanım Arşivi'nin 4600 TL ekran kartı videosuna bakabilirsiniz, test güncel.

Kaynak olarak Donanım Arşivi'nin 4600 TL ekran kartı videosuna bakabilirsiniz, test güncel.

Evet, haklısınız fakat son güncelleme ile birlikte (06/14/2023) FPS düzensizliğinin azaltıldığı söyleniyor ve halen 2. el 2060 sistemden daha iyi bir seçenek olacağını düşünüyorum fakat indirimleri yakalar ise daha iyi sistemler bulabilir. Örneğin geçenlerde ModArt'ın yayınladığı 10999 TL olan RX6650'li sistem gibi.

Sizce bu nasıl.

Dostum işlemciyi Ryzen 5 5600 seç.
Cooler master'in sıvı soğutmasını ekle toplam 15.200 tl yapıyor kaçırma sakın. Eğer bütçen o kadar çıkmazsa sıvı soğutma eklemezsin ama eklemeni tavsiye ediyorum sisteminin soğuk çalışması için.

Bütçem 10000-14000 TL arası Valorant tarzı FPS oyunları oynuyorum. Şu an kafamda 2060-RX 6600'li 2. el sistemler var. Ne önerirsiniz?

Dostum işlemciyi Ryzen 5 5600 seç.
Cooler master'in sıvı soğutmasını ekle toplam 15.200 tl yapıyor kaçırma sakın. Eğer bütçen o kadar çıkmazsa sıvı soğutma eklemezsin ama eklemeni tavsiye ediyorum sisteminin soğuk çalışması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı