10000-15000 TL arası sistem önerisi

edgawm

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi Sosyaller.

Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi bu fiyat bandı arasında:

- İşlemci
- Anakart
- RAM (32 GB)
- Kasa
- PSU

Önerilerinize ihtiyacım var. İşlemci olarak AMD Ryzen 7 5800x3D - i5 13600K - AMD Ryzen 7 7700X arasında kararsız kaldım. i7 13600K almak gereksiz mi olur? Ekran kartımı şu an geçici olarak kullanacağım. İleride yükselteceğim. PC'yi oyun odaklı toplamayı düşünüyorum. Soğutucuyu da ilerleyen zamanlarda alacağım. 240 ile 360 mm hangisini tercih etmem daha sağlıklı olur? Başlıktaki bütçeyi biraz daha geçebilirim. Elimde şu an bulunun parçalarım;

- MSI RX580 8 GB Gaming X
- Samsung 1TB 970 EVO Plus

Dn: DDR5 sistem şu an oyun için gereksiz olduğunu düşünüyorum yanlışsam düzeltin.

DDR5 gereksiz.
Samsung marka diski her türlü kullanırsınız ama ekran kartını güncellemelisiniz.

Önerim ekran kartını 2. elden satıp bütçenizi arttırmanız.

15500TL tutuyor hocam bunlar.

Son düzenleme:
15500TL tutuyor hocam bunlar.
Vakit ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkürler ederim. Anakarttı 2 kere girmişsin galiba. Ve bu anakart çok tutulmadı gibi yorumlar mevcuttu. Bilgin var mı acaba?

Vakit ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkürler ederim. Anakarttı 2 kere girmişsin galiba. Ve bu anakart çok tutulmadı gibi yorumlar mevcuttu. Bilgin var mı acaba?

Fiyatına göre iyi bir anakart bence tutulmaması hakkında ise bilgim yok.

Anladım hocam. Gönderideki 2 benzer link yerine RAM eklemesi yapabilir misiniz? :)

RAM bu olacaktı hocam:

Yeni konular

Geri
Yukarı