10000 RPM Fan ile Ne Yapılmalı?

Emin değilim fakat o kadar yüksek güce sahip bir fanı işlemci üzerinde kullanmanız sonucu yüksek baskı oluşabilir mi? Bana kalırsa kasa içi hava dolaşımında etkili rol oynayabilir.

120mm fanları geçin, 140mm bir fan bile böyle bir RPM değerine çıkana kadar muhtemelen zarar görüp duracaktır. 1000 RPM olmadığına emin misiniz? Elinizdeki fanın ne olduğunu belirtin.

120mm fanları geçin, 140mm bir fan bile böyle bir RPM değerine çıkana kadar muhtemelen zarar görüp duracaktır. 1000 RPM olmadığına emin misiniz? Elinizdeki fanın ne olduğunu belirtin.
Ben 80mm olan fanım vardı ve bir keresinde 7000 8000 gibi bir hıza ulaştığını gördüm sabit hız olarak :)

Kulağıma sinek vızıldaması sesi geldi. Bende de 80mm fan vardı, oda 4.5-5k RPM'lere çıkıyordu. :D
Bu bir arıza göstergesi. Fanlar o hızlara asla ulaşmaması gerekir. Ulaşsa bile kısa sürede bozulacaktır. Ben 8k hız gördüm ama fanı kullanmıyordum çalışıyormu diye denemek için taktığımda gördüm sonra çıkardım. Daha sonrasında ne oldu o fana hatırlamıyorum. Kayıp :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı