10000 TL 2K monitör önerisi

SnowBody6910

Decapat
Daha fazla  
Hafta sonu RTX 4070 Ti'lı bir sistem sipariş ettim. Şu an kullandığım monitör 1080p. 1080P'de darboğaz olabileceğini biliyordum ve daha sonra 2K bir monitör almayı plalıyordum fakat yakında zamlanabileceğinden endişelenmeye başladım ve 2K çözünürlükte, 144Hz veya üzeri IPS panelli monitör arıyorum. İtopya'dan 7900'a ASUS TUF Gaming 27" VG27AQ alacaktım fakat yaklaşık 1 saat boyunca denememe rağmen hata verip durdu. Bir kez daha denediğimde ise fiyati 10.500 olmuş... Mümkünse 10 bit olan monitör önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Vallahi 10 yıl yaşlandım 2 günde... Ülkede hiçbir monitörün mü stoğu olmaz? VG27AQ alalım dedik İtopya dalga geçer gibi siteyi 2 saat çökertip sonra da düzeltince zam yaptı gene ortada kaldık. Bir süre darboğaz yaşasam da 1080p ile idare ediyim uygun monitör bulana kadar dicem zamlar gelmeye devam edicek büyük ihtimal. Çık çıkabilirsen işin içinden cidden.

Vallahi 10 yıl yaşlandım 2 günde... Ülkede hiçbir monitörün mü stoğu olmaz? VG27AQ alalım dedik İtopya dalga geçer gibi siteyi 2 saat çökertip sonra da düzeltince zam yaptı gene ortada kaldık. Bir süre darboğaz yaşasam da 1080p ile idare ediyim uygun monitör bulana kadar dicem zamlar gelmeye devam edicek büyük ihtimal. Çık çıkabilirsen işin içinden cidden.
İlk aldığım gigabyte m32q modeli (8.000 TL'ye almıştım) 3 adet ölü piksel çıktı iade ettim. Aradan bir süre geçti Dell s2721dgf aldım, IPS glow sorunundan değişim geldi, yeni monitör gelene kadar Dell'den 2 hafta geçti. Gelen monitörün arkasından sallayınca vida sesi geliyor onu da iade ettim kendi Dell monitörümün para iadesini istedim. Onayladılar. Monitörü gönderdim, kağıtta yaptıkları hatadan dolayı iade olmadı. Kağıttaki hatayı düzeltip iadenizi yapacaz dediler. Tam 3 haftadır iade için bekliyorum monitörde ellerinde. Onu da 8.800 e almıştım. Şuan oldu 11.000 TL. Neyse halen bekliyorum dellin parami vermesini. Beklerken aoc monitör aldım. Agon 275qxn. 7.000 e aldım. Onda da 2 adet ölü piksel mevcut. Değişim istedim onu da eğer değişirse degiscem yoksa artık uğraşacak vakit de kalmadı bende sabir da. Kim daha şanssız bence tartışmayalım :))

İlk aldığım gigabyte m32q modeli (8.000 TL'ye almıştım) 3 adet ölü piksel çıktı iade ettim. Aradan bir süre geçti Dell s2721dgf aldım, IPS glow sorunundan değişim geldi, yeni monitör gelene kadar Dell'den 2 hafta geçti. Gelen monitörün arkasından sallayınca vida sesi geliyor onu da iade ettim kendi Dell monitörümün para iadesini istedim. Onayladılar. Monitörü gönderdim, kağıtta yaptıkları hatadan dolayı iade olmadı. Kağıttaki hatayı düzeltip iadenizi yapacaz dediler. Tam 3 haftadır iade için bekliyorum monitörde ellerinde. Onu da 8.800 e almıştım. Şuan oldu 11.000 TL. Neyse halen bekliyorum dellin parami vermesini. Beklerken aoc monitör aldım. Agon 275qxn. 7.000 e aldım. Onda da 2 adet ölü piksel mevcut. Değişim istedim onu da eğer değişirse degiscem yoksa artık uğraşacak vakit de kalmadı bende sabir da. Kim daha şanssız bence tartışmayalım :))
Valla sizinki benimkinden betermiş. Bakalım ben de tüm bu zamlardan sonra bir tane alıcam onda da ölü piksel vs. çıkacak diye baya geriliyorum doğrusu.

Hocam Dell s2721dgf' da IPS glow nedeniyle değişim istediğinizde aldığınız mağaza ve Dell sıkıntı çıkarmadan değişimi kabul ettiler mi? Dell s2721dgf alamayı düşünüyorum şu an doğrusu, eğer IPS glow gibi sorunlarda yardımcı oluyorlar ise şansımı denebilirim gibi.

Son düzenleme:
Valla sizinki benimkinden betermiş. Bakalım ben de tüm bu zamlardan sonra bir tane alıcam onda da ölü piksel vs. çıkacak diye baya geriliyorum doğrusu.

Hocam Dell s2721dgf' da IPS glow nedeniyle değişim istediğinizde aldığınız mağaza ve Dell sıkıntı çıkarmadan değişimi kabul ettiler mi? Dell s2721dgf alamayı düşünüyorum şu an doğrusu, eğer IPS glow gibi sorunlarda yardımcı oluyorlar ise şansımı denebilirim gibi.
Fotoğraf istediler gerekli testlerle fotoyu attım kabul ettiler. Ben işimi servisle hallettim satıcı ile değil. Serviste sıfır ürün göndermiyor. Benim aldığım sıfır ürün hatalı ama bana gönderdikleri ürün 2021 tarihli. Yenilenmiş ürün yani. Jelatini kendi kutusu bile yok. Yalandan sarı kartona sarıp göndermişler. Böyle bir mantık olabilir mi? Olamaz. Benim sıfır ürün hatalı ise bana sıfır ürün gelmesi lazım bu iş böyledir. Üstelik gelen ürün de hatalı. Bende sinirlenip kendi ürünümun de iadesini istedim. Onayladılar. Tüm bu işler 3. Ayına girdi şuan halen para iadesi bekliyorum. 3. Taksiti ödüycem ama maalesef halen iadeyi bekletiyorlar. Ben destek hizmetlerine güvenerek aldım ama sandığım gibi değilmiş. En azından benim için öyle.

Vallahi 10 yıl yaşlandım 2 günde... Ülkede hiçbir monitörün mü stoku olmaz? VG27AQ alalım dedik İtopya dalga geçer gibi siteyi 2 saat çökertip sonra da düzeltince zam yaptı gene ortada kaldık. Bir süre darboğaz yaşasam da 1080p ile idare edeyim uygun monitör bulana kadar diyeceğim zamlar gelmeye devam edecek büyük ihtimal. Çık çıkabilirsen işin içinden cidden.

Bende monitör arıyorum. Aynı şeyi düşündüm piyasa da istediğim monitörün stokları yok beklesem zamlı girecek.

Geri
Yukarı