10000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000

milkomeda

Decapat
Daha fazla  
Bütçem 9000-11000 TL arası.
Gözlerim hassas olduğu ve uzun süre bilgisayar başında olmak zorunda olduğum için önceliğim ekran kalitesi.
Biraz kendi başıma bakındım ve göz sağlığı için flicker-Free olmasının önemli olduğunu öğrendim. Daha iyi bir teknoloji varsa tabii ki önerilere açığım.
Mat ekran da önemli sanırsam fakat pek mat ekran üretilmiyor anladığım kadarıyla. O yüzden olmasa da olur diyebilirim.

Bilgisayarı, yazılım işleri ve oyun için kullanacağım. Oyun olarak genelde Path of Exile oynuyorum. Fakat açıkçası güncel oyunları da en azından orta seviyede oynamak isterim.
Benim aklımda bu laptop var:

Ve şu adreste o laptopun flicker-Free olduğundan bahsetmiş: Lenovo IdeaPad 3 15 Gaming
Doğru mudur bilemiyorum.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Çoğu laptop mat ekran zaten Lenovo'da dahil. Bir de Lenovo'larda göz koruma kipi var.

Ekranın mat olduğunu nasıl anlayacağız? Örneğin Monster laptoplarda özel olarak mat ekran diye belirtiliyor fakat diğer baktığım laptoplarda sadece IPS şeklinde geçiyor.

Bu dahat iyi:

TUF serisinde ısınma sorunu olduğunu okumuştum. Bu modelde yok mu?
Hocam 10k bütçede 1650 Ti almayın.
@milkomeda

Evet haklısınız. Lenovo'nun ekranının kaliteli olduğunu düşünmüştüm. Paylaştığınız laptopu da listeme ekledim teşekkür ederim.

Ekranın mat olduğunu nasıl anlayacağız? Örneğin Monster laptoplarda özel olarak mat ekran diye belirtiliyor fakat diğer baktığım laptoplarda sadece IPS şeklinde geçiyor.

TUF serisinde ısınma sorunu olduğunu okumuştum. Bu modelde yok mu?

Evet haklısınız. Lenovo'nun ekranının kaliteli olduğunu düşünmüştüm. Paylaştığınız laptopu da listeme ekledim teşekkür ederim.

Bu modelde yok ama ben 3050 Ti'li ASUS öneririm.

Geri
Yukarı