10000 TL laptop önerisi

Bütçe
10.000
Hocam editle ilgilenecekseniz 4 çekirdekli i5'ler, 45% NTSC/60%sRGB panellere dikkat edin çok pişman olursunuz aldığınıza
Bu bütçede 60hz panel almanız gerekebilir çünkü 120/144hz paneller aşırı düşük kalite TN oluyor color gamut açısından
Color accurate panele ihtiyacınız yoksa ciddi edit yapmıyorsunuzdur zaten, sadece ryzen olmasına dikkat edin.
60hz 100%sRGB
120hz 100sRGB ideapad creator vardı tükendi

Son düzenleme:
FSR her karta geliyor hocam GTX 1000 ve RTX serisindeki

Sembolik olarak çıkış yapacaktır ve driver desteği olmayacak NVIDIA kartların, uygulama aracılığı ile olacak. Radeon kartlarda ki kadar sağlıklı çalışmayacak muhtemelen. Ve gelecek daha, 5500M'e geldi bile ve driver destekli çalışıyor:) NVIDIA GTX kartların bitmesini istiyor artık.

8GB RAM eklenmesi ile çok iyi bilgisayar.
Sembolik olarak çıkış yapacaktır ve driver desteği olmayacak NVIDIA kartların, uygulama aracılığı ile olacak. Radeon kartlarda ki kadar sağlıklı çalışmayacak muhtemelen. Ve gelecek daha, 5500M'e geldi bile ve driver destekli çalışıyor:) NVIDIA GTX kartların bitmesini istiyor artık.
Test videosu var mı hocam merak ettim değerleri.

FSR driver bazında değil oyun bazında çalışıyor (DLSS'ten farkı bu). AMD kartlar için oyun motorlarına güncelleme geldiğinde Nvidia kartlar için de kullanılabilir olacak. Sembolik olayını anlamadım, oyun grafik ayarlarından açacağız işte.
Oyun motoruna entegre ediliyor, FSR'da DLSS gibi ekran kartı donanımı kullanılmıyor yani tamamen yazılımsal.

FSR driver bazında değil oyun bazında çalışıyor (DLSS'ten farkı bu). AMD kartlar için oyun motorlarına güncelleme geldiğinde NVIDIA kartlar için de kullanılabilir olacak. Sembolik olayını anlamadım, oyun grafik ayarlarından açacağız işte.
Oyun motoruna entegre ediliyor, FSR'da DLSS gibi ekran kartı donanımı kullanılmıyor yani tamamen yazılımsal.

Hocam diyorum ki, bu driver olarak mı daha iyi çalışır yoksa uygulama olarak mı? Tabii ki driver desteği ile daha iyi çalışır, uygulama daha çıkacak uyumlu olacak vs uzun süre var bunlar için. Sembolikten kastım, çıkar ancak AMD'deki gibi iyi çalışmaz veyahut modlar(quality, performans) olmaz. AMD neden kendi rakibine kendi kartında ki kadar destek versin ki? Adam gidip 1650 alsın sonra fsr desteği beklesin. Çok saçma bir durum bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı