10000 TL monitör dahil sistem toplama

CanonD

Kilopat
Daha fazla  
Elimde olan iMac'i satip 9000 TL kadar bir butce topladim. 2 hafta icinde de elime 1000 TL daha gececek. Toplanilacak sisteme monitor dahil olacak. Kendim cokca render yapiyorum bazen de Photoshop ve Ligtroom kullaniyorum. Buna ek olarak cok oyun oynayan birisiyim. Sistemi bu amaclara hizmet edecek sekilde toplamak istiyorum fakat parcalar konusunda cok kesin karar veremedim fakat islemciyi Ryzen 7 serisinden 1800x veya 1700 alarak, sogutucudan kurtarmayi dusundum. Yaptigim renderlar CPU'ya yuklenecegi icin ve belki OC yapabilecegim icin islemciye sivi sogutma dusunuyorum. GPU olarak 1080 dusundum fakat 1080Ti zorlanir mi bilemiyorum. SSD su an icin sart degil ilerleyen vakitlerde onu hallederim. 1 TB depolama alani yeterli elimde zaten 1TB'lik bir harddisk bulunmakta. RAM ise belki butceden biraz kazanip ekran kartini 1080Ti zorlamak icin 8GB yeterli olabilir sanirim. Genel olarak sunu soyleyebilirim ki bu sistem tamamen gelecege yonelik olacak. Yani ben bu sistemi topladiktan yaklasik 3-4 ay sonra bir ekran karti daha alip SLI yapmayi ve yeni bir monitor daha almayi planliyorum. Bunlara dayanarak siz bilesenleri nasil dusunuyorsunuz? Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render sisteminde 8 GB RAM yetersiz. Alt limit 16 GB olmalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı