10000 TL sistem önerisi

egeclp

Decapat
Herkese merhaba başlıkta da belirttiğim gibi 10000 TL bütçem var. Sinerji ve İtopya gibi sitelerden hazır sistemlere baktım ama hangisini alayım emin olamıyorum. Sistem öneriniz var ise yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

@emircanunlts e katılıyorum. Eğer çok acil bir PC lazımsa Anakart-RAM-PSU-SSD bileşenleri ile idarelik bir APU işlemci alın ekran kartı piyasası normalleşince APU işlemciyi satıp yerine işlemci+ekran kartı alın.

Herkese merhaba başlıkta da belirttiğim gibi 10000 TL bütçem var. Sinerji ve İtopya gibi sitelerden hazır sistemlere baktım ama hangisini alayım emin olamıyorum. Sistem öneriniz var ise yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Bu piyasada almak istediğinize emin misiniz?Eğer eminseniz bir şeyler yapmaya çalışırız.Benim tavsiyem piyasanın düzelmesini beklemeniz yönünde.

Normalde 10k ya 3070 mi var? 14-15k civarıydı.

2020 Kasım ayında, 11 bin TL'ye 3070'li bir bilgisayar topladık arkadaşıma. Sistem şöyleydi;

i5 10600K
ZOTAC RTX 3070
2x8 Corsair RAM (Mhz'yi hatırlamıyorum.)
Cooler Master TD500
1 TB WD Blue HDD
500 GB Kingston SSD
700W FSP PSU

Hatırladığım parçalar böyleydi, Vatan'dan toplandı bu bilgisayar. O zamanlar bu fiyat normal geliyordu. Sistem'in gerçek fiyatı 13K idi, arkadaşın tanıdığı olduğu için; 11K'ya aldı.

Sinerji ve İtopya'dan daha iyisi Teknobiyotik ve İncehesap bana göre. Bu iki firmaya da bakabilirsin.

Şu an eğer acil değilse, bir şey almanızı önermem. Bu fiyata RTX 3070'li bir sistem toplayacakken, daha kötü bir sistem toplarsınız bu zamanlar.
Sanırım biraz daha bekleyeceğim dediğiniz gibi. Elimde masaüstü var olmadı onu yükseltiyim parçaları eski ama.
Sinerji ve İtopya'dan daha iyisi Teknobiyotik ve İncehesap bana göre. Bu iki firmaya da bakabilirsin.
bu sistem de iyi duruyor aslında öyle bi dönemdeyiz ki düzelir mi? Ne yapsam karar veremiyor insan.

Geri
Yukarı