10000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
10000

ONLY DEAD

Centipat
Merhaba.
Aralık ayında bir kasa toplamayı düşünüyorum. Bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 10000 lira(bu fiyatta açılmış konular var ama malum fiyatlar sürekli artıyor bir ay öncesi bir ay sonrasına uymuyor) fakat bütçemi biraz daha arttırabilirim. İşlemci olarak AMD ekran kartı olarak NVIDIA düşünüyorum. Toplayacağım ilk bilgisayar olduğu için hazır sistem tarzı olursa veya aynı site üzerinden olursa güzel olur. Fakat sistemi ne zaman toplamam gerektiği hakkında da tam emin. Birkaç ay önce 3000 serisinin çıkmasını bekleyin diyorlardı ama çıkınca ne değişti tam anlamadım zaten fiyatları da yukarıda. 2000 serisinin fiyatlarının da düştüğünü zannetmiyorum. Sizce bilgisayarı yeni yılda mı, yılbaşından önce mi toplamalıyım bu konular hakkında genel bir bilgi ve sistem önerisi verirseniz sevinirim. Topladığım sistemi çok uzun süre sıkıntı çıkmazsa değiştirmemeyi düşündüğüm için sağlam parçalar olmasını ve beni uzun süre yüksek ayarlarda idare etmesini isterim. Monitör olarak da AOC C24G2U var aklımda o konuda da fikirlerinizi beklerim. Şimdiden teşekkürler.

Monitör dahil mi?

Toplam 9948 TL.

Alternatif olarak isterseniz ekran kartını Gigabyte alıp diğer parçaları bir üst model yapabilirsiniz:

Şu parçalara geliştirebilirsiniz:

Böyle toplam 10.087 TL yapıyor.

Ekran kartı modelini bir tık aşağıya çekerek bu parçaları almak daha mantıklı, daha ileriye dönük bir sistem oluyor, attığım Gigabyte modeli de kötü değildir, serin çalışan bir model.

Son düzenleme:
Hocam bir bakar mısınız S5GC8P4J kodlu Özel Toplama Bilgisayar
Monitör dahil mi?

Toplam 9948 TL.
hocam ben de aynısını sinerjiden komple toplamıştım ama arkadaş monitör dahil istiyormuş

Monitör dahil mi?

Toplam 9948 TL.

Alternatif olarak isterseniz ekran kartını Gigabyte alıp diğer parçaları bir üst model yapabilirsiniz:

Şu parçalara geliştirebilirsiniz:

Böyle toplam 10.087 TL yapıyor.

Ekran kartı modelini bir tık aşağıya çekerek bu parçaları almak daha mantıklı, daha ileriye dönük bir sistem oluyor, attığım Gigabyte modeli de kötü değildir, serin çalışan bir model.
Çok teşekkürler hocam inceliyorum hemen.
Hocam bir bakar mısınız S5GC8P4J kodlu Özel Toplama Bilgisayar

hocam ben de aynısını sinerjiden komple toplamıştım ama arkadaş monitör dahil istiyormuş
Monitör fiyata dahil değil hocam yazmayı unutmuşum.

Çok teşekkürler hocam inceliyorum hemen.

Rica ederim, bu arada bence aşağıda yazdığım durumu değerlendirin, sırf Gaming Trio alacağım diye B550 anakart, RGB RAM ve ileriye dönük PSU'yu bırakmak mantıklı değil, bence Gigabyte ekran kartını alıp diğer parçaları güçlendirin.

Hocam o zaman bundan da iyi bir sistem topladım:) DH-SLEDGE/AMD Ryzen 5 3600X/ASUS TUF 3 RX 5700 XT OC EVO 8GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA buna tıklayın açılan sitede G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 bunu seçin, Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W bunu seçin, Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 HDD olarak bunu, XPG 256 GB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100 MB okuma... Yı seçin fiyat monitör hariç 8.5k civarına denk geliyor
Oyun için gerekli depolamanız bayağı yeterli RX 5700 XT bence Ultra ayarlarda 2 k bile oynatır 4K'yı da oynatır bence 60FPS'te ama tercih sizin :)

Rica ederim, bu arada bence aşağıda yazdığım durumu değerlendirin, sırf Gaming Trio alacağım diye B550 anakart, RGB RAM ve ileriye dönük PSU'yu bırakmak mantıklı değil, bence Gigabyte ekran kartını alıp diğer parçaları güçlendirin.
Evet bana da böylesi mantıklı geldi msi görünüşü ve ismiyle her ne kadar cezbedici olsa da :D gigabyte de sıkıntı yaratacak bir marka değil sanırım.
Hocam o zaman bundan da iyi bir sistem topladım:) DH-SLEDGE/AMD Ryzen 5 3600X/ASUS TUF 3 RX 5700 XT OC EVO 8GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA buna tıklayın açılan sitede G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 bunu seçin, Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W bunu seçin, Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 HDD olarak bunu, XPG 256 GB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100 MB okuma... Yı seçin fiyat monitör hariç 8.5k civarına denk geliyor
Oyun için gerekli depolamanız bayağı yeterli RX 5700 XT bence Ultra ayarlarda 2 k bile oynatır 4K'yı da oynatır bence 60FPS'te ama tercih sizin :)
Hocam dediğim gibi bu işlerde fazla bilgili değilim ve rx 5700 xt ekran kartlarında çok fazla sürücü sorunu olduğuyla ilgili yorum okudum o yüzden olur da bir sorun çıkarsa baş edebilecek düzeyde değilim hiç bulaşmayayım nvidia olsun kafam rahat olsun diyorum 😁

Evet bana da böylesi mantıklı geldi MSI görünüşü ve ismiyle her ne kadar cezbedici olsa da :D Gigabyte'de sıkıntı yaratacak bir marka değil sanırım.

İsterseniz Gigabyte kartın incelemesi burada var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İsterseniz Gigabyte kartın incelemesi burada var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet sıcaklık ve fps değerleri gerçekten iyi görünüyor fiyatı da eklenince sanırım tercihimi bu karttan yana kullanacağım. Peki işlemci tarafında Ryzen 5 3600 stok soğutucu ile ne kadar idare eder sizce?

Geri
Yukarı