10000 TL sistem toplama tavsiyesi

Nopain51

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar,
2 seçeneğim var ya Xbox Series S alacağım ya da PC toplayacağım.
Halihazırda elimde bir laptop var.
Ama durumu pek iyi değil bataryasının ömrü bitmiş, şarj kablosu çok yıpranmış, yaklaşık 4 yıldır bakım yapılmamış durumda. Eğer PC toplamak istersem 10.000TL'ye kadar bütçe var ve 2022'nin ortalarına kadar bekliyebilirim, Series S alırsamda günlük işlerimi halledemem ama hem kendimle hem de ailemle zaman geçirmiş olurum ve üniversiteye geçince (4 yıl) iyi bir PC toplayabilirim sizce ne yapmalıyım?

2022'nin başını bekleyebilirsiniz bence PC için (sadece bir teori) parça fiyatları düşer ve bu hazır sistemleri etkiler. Şimdi alırsanız toplamak yerine hazır sistemlere yönelmenizi öneririm.

2022'ye kadar bekleyin bu bütçeye 3070/3080 Ti alınabileceğini düşünüyorum Ethereum 2.0 gelirse.

Hocam haklısınız ama TR de yaşadığımız için çok korkuyorum. Her gün yeni zamlar geliyor. Kuzenim 6.000 TL'ye bir PC toplamıştı birkaç ay önce şu an o PC 12.000 TL. Siz zam gelmeyeceğine emin misiniz?

Bence asla beklemeyin. Her an Dolar/Euro tavan yapabilir. Sistem toplamaktan çok anlamıyorum ama verebileceğim tek tavsiye elektronik cihazların mümkün olan en kısa zamanda alınması gerektiği. Şu anda 4-5 yıllık laptop/Pc lerinizi aldığınız fiyata hatta daha pahalıya bile satabiliyorsunuz.

Zam gelmez hocam, mining bitecek, stok sorunu düzelecek.

Hayırdır geleceği mi gördün? Ne biliyorsun 2 ay sonra dövizin artmayacağını veya herhangi bir sebepten yeni donanım üretilemeyeceğini.

Bence asla beklemeyin. Her an Dolar/Euro tavan yapabilir. Sistem toplamaktan çok anlamıyorum ama verebileceğim tek tavsiye elektronik cihazların mümkün olan en kısa zamanda alınması gerektiği. Şu anda 4-5 yıllık laptop/Pc lerinizi aldığınız fiyata hatta daha pahalıya bile satabiliyorsunuz.

Hayırdır geleceği mi gördün? Ne biliyorsun 2 ay sonra dövizin artmayacağını veya herhangi bir sebepten yeni donanım üretilemeyeceğini.

Artık neredeyse stok sorunu zaten bitti, Ethereum 2.0 güncellemesinin gelmesi çok yakındır, ayrıca Çin'in mining yasaklarından sonra çoğu miningci sistemlerini elden çıkarmaya başladı.

Artık neredeyse stok sorunu zaten bitti, Ethereum 2.0 güncellemesinin gelmesi çok yakındır, ayrıca Çin'in mining yasaklarından sonra çoğu miningci sistemlerini elden çıkarmaya başladı.

Evet an itibari ile dolar 9.25 ve mining bitecek gibi görünmüyor kara kış zamları gelecek diye gündem var bir şeyden emin olmadıkça insanlara tavsiye vermeyin.

Geri
Yukarı