Corsair H150 RGB alınır mı?

Almrtylc

Decapat
Arkadaşlar sıvı soğutma alacağım geleceğe dönük düşünüyorum, birkaç modele baktım yeni olan bu modele gözüm takıldı incelemeyi de gördüm benim için sessizlik ve performans ön planda.
Corsair H150 RGB modeli nasıldır, alınır mı? 1600-1700₺ bandında başka marka model öneriniz var mı?

Yani fanlar de ARGB? Neden ürünün ismi ARGB değil de RGB olmuş çok saçma.
:D Ama en güzel yanı Corsair ile ilgili ek bir ürün kullanmak zorunda kalmadan direkt herhangi bir kontrolcü veya ana kart üzerinde kontrol edilebiliyor. Adreslenebilir ibaresini her zaman genelde eklemiyorlar evet. Sabit RGB olunca ya Fixed Blue Red vs yazıyorlar ya da Fixed Rainbow.

:D Ama en güzel yanı Corsair ile ilgili ek bir ürün kullanmak zorunda kalmadan direkt herhangi bir kontrolcü veya ana kart üzerinde kontrol edilebiliyor. Adreslenebilir ibaresini her zaman genelde eklemiyorlar evet. Sabit RGB olunca ya Fixed Blue Red vs yazıyorlar ya da Fixed Rainbow.
ARGB olduğunu bilseydim daha önceden alırdım hocam. ARGB pompa kafası olan soğutucu arıyordum. 11700k için sipariş verdim bakalım üzer mi göreceğiz.

ARGB olduğunu bilseydim daha önceden alırdım hocam. ARGB pompa kafası olan soğutucu arıyordum. 11700k için sipariş verdim bakalım üzer mi göreceğiz.
Üzeceğini hiç sanmam. Benim 5600X'in silikonu kötü şansıma. Bİr de görüntü fazla bozulmasın diye önceden var olan Cooler Master Halo fanlarımı taktım radyatöre. Yani kendi fanlarının yerini asla tutamaz. Sen kendi fanlarını kullan benden daha iyi verim alırsın.

11.jpg

Ben ek olark kasanın üstüne portatif bir kit hazırladım. 2 adet Be quiet! Pure Wings-2 120mm 2000 RPM fanı havayı radyatörden çekecek şekilde konumlandırdım ve CPU fan girişine bağladım. Isıyla senkron çalışıyor yani yazılım ve BIOS üzerinden de. Etkisini görüyorum. Özellikle yaz aylarında.

Yani pinleri 3 pin mi 4 pin mi ? Bende almayı düşünüyorum fakat anakartım 4 pinli rgh header var ARGB ise alamıyacağım

Ben H100 RGB modelini kullanıyorum kasamda. Çok taze piyasaya çıkmış bir ürün ve Corsair'in ilk F/P soğutma ürünü diyebilirim :) Pompanın sesi kasanın içinde kayboluyor gidiyor. Gece artık ertrafta hiç ses olmayınca ve özellikle duymaya çalıştığında çok az hissediyorsun sesi.

Diğer modelleri bilemem ama bu modelde iCue yazılımına veya Corsair Hub'ına ihtiyacın yok. Direkt kasa kontrolcüne veya anakartına bağlıyorsun pompa ve fanların RGBsini.

Fanları da sessiz ve yeterli. Bu fanlarad özellikle güçten çok daha uzağa üfleyebilme özelliği var. Bende hali hazırda 3'lü HALO MF fan seti olduğundan sıvı soputucudan çıkan fanları kasanın önüne monteledim. Bu sayede içeride taze havaz daha ilerye ulaşıyor. Kasanın ambiyasns ısısı neredyse yarı yarıya düştü kule soğutucudan sıvı soğutucuya geçince. Corsair fanlarının da etkisi var tabiiki.

Eki Görüntüle 1254765Eki Görüntüle 1254766
Hocam konuyla alakasız ama Google'dan başka H100 fotoğraflarına bakıyorum onların radyatör fanlarında böyle rgb görüntü yok sadece fanın ortasında var sizin fanın dış kenarında da şerit rgb var gibi duruyor ya o neyden kaynaklı?

Dosya Ekleri

• h55_h100_h150_still.jpg
    h55_h100_h150_still.jpg
    121,8 KB · Görüntüleme: 18
Hocam konuyla alakasız ama Google'dan başka H100 fotoğraflarına bakıyorum onların radyatör fanlarında böyle rgb görüntü yok sadece fanın ortasında var sizin fanın dış kenarında da şerit rgb var gibi duruyor ya o neyden kaynaklı?
Ben sıvı soğutma öncesi kasada kullandığım fanarı kullandım aslında. Cooler Master Halo fanlar takılı yani. Radyatör ile gelenleri kasanın başka yerlerinde kullandım. Tamamen görüntüsel yani.

ARGB sadece 5v 3pin girişine takılaiblir. 4 pinli olan 12v RGB slotudur. Hem uyumlu değildir hem de 5V ile çalışan ledleri bozacaktır. RGB konrolcüye takmanız gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı