10000 TL Sistem Toplama

Crablee

Hectopat
Evet, herkese selam; öncelikle, ben bu sene LGS'ye girecek bir ortaokul öğrencisiyim.
Şunu söyleyebilirim ki video editing, kurgu ve oyun için bu bilgisayarı alacağım ve sanırım İtopya'dan alacağım bana yardımcı olur musunuz ben şu sistemi çok beğendim:

Tabi bundaki parçalara şunları ekleyeceğim.
-Ryzen 7 3800X.
-2 TB HDD.
-650Watt PSU.

Ama çok kararsızım dostlar anakart falan sıkıntı olur mu ki korkuyorum bilgisayar konusunda herhalde en az bilgim olan kısım anakart KIS mıdır biraz yardımcı olun ya da İtopya, Vatan gibi isimli markalardan tavsiyeler verin RX 5700 XT hayranıyım baştan söyleyeyim ama 2060S 2070 falan da olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bu işlemciye X570 serisi bir anakart yakışır. Ekran kartı olarak RX 5700 XT iyi olur. Hayırlı olsun.

Bak kendin yazmışsın. Şu anda 10.000 TL'ye sistem ALMA. Nvidia canavar gibi kartlar çıkaracak yeni işlemcilerin eli kulağında. Acele edip değmeyecek şeylere bir kamyon para verme. Bekle biraz. Nvidia yeni seri kartlarını çıkardığı zaman iyi kart istiyorsan zaten AMD şıkkını eleyeceksin.

İşlemci hadi render yapacakmışsın tercihine kalmış. Ama üst segmentte ekran kartı alacaksan bir seçenek var o da Nvidia.
RX5700XT 2070 ile yarışan ekran kartı zaten
Kardeşim bu işlemciye X570 serisi bir anakart yakışır. Ekran kartı olarak RX 5700 XT iyi olur. Hayırlı olsun.

Teşekkürler ama alttaki arkadaş NVIDIA bekle falan diyor ne ayak :D
LGS daha olmadı o açıklanacak falan uzun iş farklı donanımlar çıkmış olur o zaman şimdi konu açmanın mantığı yok.

10 Gün var ayrıca alakasız ama 2-3 yanlış falan çıkıyor arkada Online deneme açık hızlı yazıyorum ve bulduğum fırsatta alacağım sonuç beklemeyeceğim

RX5700XT 2070 ile yarışan ekran kartı zaten
Yok öyle bir şey. Bak ben senin yaşın kadar yıl sistem topladım güzel kardeşim. DLSS 2.0, RayTracing gibi teknolojiler varken ve Nvidia sürücüleriyle bunları her geçen gün geliştiriyorken kalkıpta RX5700XT gibi dümdüz, ayrıcalıklı bir teknoloji barındırmayan kartı alan adam bu işlerden anlamıyordur güzel kardeşim. Bu konuda AMD'ci arkadaşlar çok çekişiyorlar fakat doğru olan bu. Bildiğimiz bir şeyin tavsiyesini veriyoruz alırsan karlı çıkarsın almazsan eksilerle kalırsın.
Sırf sürücü desteğinin sağlamlığı bile yeterli tercih yaparken.

Yok öyle bir şey. Bak ben senin yaşın kadar yıl sistem topladım güzel kardeşim. DLSS 2.0, RayTracing gibi teknolojiler varken ve NVIDIA sürücüleriyle bunları her geçen gün geliştiriyorken kalkıpta RX 5700 XT gibi dümdüz, ayrıcalıklı bir teknoloji barındırmayan kartı alan adam bu işlerden anlamıyordur güzel kardeşim. Bu konuda AMD'ci arkadaşlar çok çekişiyorlar fakat doğru olan bu. Bildiğimiz bir şeyin tavsiyesini veriyoruz alırsan karlı çıkarsın almazsan eksilerle kalırsın.
Sırf sürücü desteğinin sağlamlığı bile yeterli tercih yaparken.

Hocam bilgili bir abiye benziyorsunuz ben onlarca Benchmark sitesi dolaştım ya da performans videoları izledim 2080'den bile iyi performans verdiği oyun var niye böyle yapıyorsunuz RayTracing biliyorum da zaten çok yaygın değil a DLSS 2.0 nedir açar mısınız?

Aynı performans falan değil bu arada. DLSS 2.0 destekleyen bir oyun olacak ben Nvidia DLSS2.0 destekli bir kart sahibi sen AMD'de onun muadili bir kart sahibi olsan ben hem daha berrak bir görüntü alacağım aynı ayarlarda hemde iki katın daha fazla FPS alacağım. Dediğim gibi fanboy arkadaşlar akın etmeden ben seni uyarayım yazık etme parana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı performans falan değil bu arada. Dlss 2.0 destekleyen bir oyun olacak ben NVIDIA dlss2.0 destekli bir kart sahibi sen AMD'de onun muadili bir kart sahibi olsan ben hem daha berrak bir görüntü alacağım aynı ayarlarda hem de iki katın daha fazla FPS alacağım. Dediğim gibi fanboy arkadaşlar akın etmeden ben seni uyarayım yazık etme parana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dlss nedir bir de 2060 alsam daha mı iyi olur bu karttan sen de fanboyluk yapmıyor musun şu an? Ayrıca AMD fanboyları da ortada bir şey yokken fanboy olmuyor herhalde bir bildikleri var

Geri
Yukarı