10000 TL Tasarım, Render için Masaüstü Bilgisayar Toplama

Ekran kartı 2. plan işlemci 1.plan dediğiniz için böyle birşey yaptım ama 2700X yapıp 1070Tİ koyulabilir. 400TL aştı ayrı yerlerden toplarsanız kapanır fiyat farkı.Eki Görüntüle 301910
Önerdiğiniz sistem gerçekten güzel görünüyor fiyat araştırması yapıp bir kenara not edeceğim birkaç sistem belirleyip kıyaslama yapacağım.

Şöyle söyleyebilirim.
Maddi olarak alabilecek olduğunu xeon modeli ile alabilecek olduğunux Ryzen modelini kıyas yapın.
Çekirdek hızları, sayıları, ve sentetik test hesaplama sonuçları. Aralarındaki fark ile, işlemciler arasındaki fiyat farkını hesap edin. Sonuca ulaşırsınız.
Evet haklısınız bende birkaç sistem tavsiyesi alıp kendi düşündüklerimi de ekleyip en son forumda bu sistemleri paylaşıp bir konu üzerinde sistemleri kıyaslamak istiyorum.

Ekran kartı 2. plan işlemci 1.plan dediğiniz için böyle birşey yaptım ama 2700X yapıp 1070Tİ koyulabilir. 400TL aştı ayrı yerlerden toplarsanız kapanır fiyat farkı.Eki Görüntüle 301910
Bu sistemi R7 2700X ve Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 ile almanızı öneririm. TR soket alınacaksa bence en kötü 1920X alınmalı, çünkü şu an R7 2700X TR1900X'e göre hem kendisi hem soketi ucuz hem de daha performanslı.

İstekleriniz ile bütçeniz uyumsuz. Bütçeyi bir 3000 TL daha arttırın. Hem GPU renderda performans almak istiyorsunuz hem Threadripper seviyesinde bir işlemciye ihtiyaçınız var. Üstünede 32 GB RAM (16X2) olacak. Bütçe arttırın.

İstekleriniz ile bütçeniz uyumsuz. Bütçeyi bir 3000 TL daha arttırın. Hem GPU renderda performans almak istiyorsunuz hem Threadripper seviyesinde bir işlemciye ihtiyaçınız var. Üstünede 32 GB RAM (16X2) olacak. Bütçe arttırın.
Bu konuda çalışmalarımı sürdürmekteyim, umarım arttırabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı