10000 TL Vatan'dan 2070 Super R5 3600X hazır sistem alınır mı?

Bütçe
10000

Erenylmz01

Picopat
Daha fazla  
Merhaba 10.000 bir bütçem var sadece kasa için genelde FPS oyunları oynuyorum ama herhangi bir farklı tarz oyun oynamak istediğimde de rahat etmek istiyorum ve FPS oyunlarında da en az 250FPS'leri görmek istiyorum (Valorant gibi) AMD R5 3600X-ASUS RTX2070S-ASUS B450 GAM.PLUS MAX-SAMSUNG 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu bilgisayar alınır mı veya ne gibi değişiklikler önerirsiniz kara cumayı bekliyim mi başka bu tarzda kasa öneriniz var mıdır?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınabilir. Bileşenler güzel ama monitör 2K olsun.
Benq xl2411p olmasa bile 144hz 1080p bi monitör düşünüyorum ama 2k olmaması herhangi bi sıkıntı yaratır mı
Kasanın hava akışı kötü. Her tarafı cam içim bunaldı fotoğrafta bakınca bile. Kasayı değiştirme imkanı varsa alabilirsin.
Mağazaya gidip almayı düşünüyorum değiştirebilirler mi diye soracağım

Bazıları işlemci çok ısınıyo intel al gibi önerilerde bulunuyo forumlarda görüyorum bu doğru mu 3600x 80-85 derecelere çıkıyo deniyo ve anakartta ne gibi bi sıkıntı olabilir ne önerirsiniz
B450M S2H ile değiştir, VRM olarak daha iyi. Bir de sorun çıkacağını sanmıyorum, ''x'' modelinin stok fanı daha iyi. Yine öyle muhteşem sıcaklıklar elde etmezsiniz ama kötü de olmaz.

Kasa olarak da Zalman N5 ile değiştir değiştirebiliyorsan.

B450M S2H ile değiştir, VRM olarak daha iyi. Bir de sorun çıkacağını sanmıyorum, ''x'' modelinin stok fanı daha iyi. Yine öyle muhteşem sıcaklıklar elde etmezsiniz ama kötü de olmaz.

Kasa olarak da Zalman N5 ile değiştir değiştirebiliyorsa
Sıcaklık falan gibi şeylerle çok derdim yok zaten ama uzun süre her oyunu rahat şekilde drop fps sıkıntısı çekmeden herhangi bi parça değiştirmeden kullanmak istiyorum

Alınabilir. Bileşenler güzel ama monitör 2K olsun.
Fps oyunları oynuyormuş, valorant oynuyormuş. Bu oyunları oynayan kişiler 2k monitör kullanmıyor. En azından rekabetçi oynama durumuna göre bu yorum yapılmalı.
Benq xl2411p olmasa bile 144hz 1080p bi monitör düşünüyorum ama 2k olmaması herhangi bi sıkıntı yaratır mı

Mağazaya gidip almayı düşünüyorum değiştirebilirler mi diye soracağım

Hayır hocam rekabetçi/competitive oynuyorsanız 1080p monitör ile oynamanız daha avantajlı sizin için. Ama tabi diğer h

Fps oyunları oynuyormuş, valorant oynuyormuş. Bu oyunları oynayan kişiler 2k monitör kullanmıyor. En azından rekabetçi oynama durumuna göre bu yorum yapılmalı.

Hayır hocam rekabetçi/competitive oynuyorsanız 1080p monitör ile oynamanız daha avantajlı sizin için. Ama tabi diğer h
Bende 1080p almayı düşünüyorum genelde rekabetçi oyunlar oynadığım için bu performans konusunda bi sıkıntı vermez sanırım olur da farklı tarz oyunlar çok sık oynamicam oynasam bile

Geri
Yukarı