10000 TL ve civarı laptop tavsiyesi

Bütçe
10000
Anladım hocam teşekkür ederim bu iki laptopu göz önünde bulunduracağım Ryzen 7520u lu sistemi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda gördüğüm için ilgimi çekmişti. Bir de PTT AVM satıcılarına güvenmede sorun olur mu daha önceden hiç sipariş vermedim ama çok fazla sahte Apple şarj cihazı gördüm sitede.

Buradan arada ki farkı görebilirsiniz. Ryzen 5 7520u isimden dolayı çok çok daha üstün bir işlemci gibi gözüküyor fakat öyle değil maalesef.

Ryzen 5 7520u'da dahili GPU olarak Radeon 610M bulunmakta.

Ryzen 5 5625u'da dahili GPU olarak Vega 7 bulunmakta.

Performansını merak ediyorsanız Youtube'a mesela; "Valorant radeon 610M" ve "Valorant Vega 7" yazarak bu dahili GPU'ların kaç FPS verdiğini, nasıl performans verdiğini izleyip karşılaştırabilirsiniz.

Anladım teşekkür ederim ürünün HP garantisi de oluyor değil mi satıcı ile alakam olmaz eğer garantiye yollamam gerekirse?
Distribütör garantili olduğu yazmakta. Yani HP garantisi oluyor evet.

Buradan arada ki farkı görebilirsiniz. Ryzen 5 7520u isimden dolayı çok çok daha üstün bir işlemci gibi gözüküyor fakat öyle değil maalesef.

Ryzen 5 7520U'da dahili GPU olarak Radeon 610M bulunmakta.

Ryzen 5 5625U'da dahili GPU olarak Vega 7 bulunmakta.

Performansını merak ediyorsanız YouTube'a mesela; "Valorant Radeon 610M" ve "Valorant Vega 7" yazarak bu dahili GPU'ların kaç FPS verdiğini, nasıl performans verdiğini izleyip karşılaştırabilirsiniz.

Distribütör garantili olduğu yazmakta. Yani HP garantisi oluyor evet.

Galiba HP'yi alacağım ürünün adını arattığımda aynı seriden farklı ürünler karşıma çıktığından emin olamadım ancak ürünün ekranı ve bataryası ile ilgili bilginiz var mı?

Galiba HP'yi alacağım ürünün adını arattığımda aynı seriden farklı ürünler karşıma çıktığından emin olamadım ancak ürünün ekranı ve bataryası ile ilgili bilginiz var mı?
Ekran %45 NTSC IPS panel olması lazım yanılmıyorsam.

Bataryası'da 3 hücreli 41.0 Wh lityum pil diye biliyorum.

Ekran %45 NTSC IPS panel olması lazım yanılmıyorsam.

Bataryası'da 3 hücreli 41.0 wh lityum pil diye biliyorum.

1696609289849.png

Aynı satıcı farklı bir sitede böyle yazmış HP'nin kendi sitesine baktığımdada zaten 512 GB SSD'li bir versiyonu yok sizce bir sorun çıkar mı?

Eki Görüntüle 1968836

Aynı satıcı farklı bir sitede böyle yazmış HP'nin kendi sitesine baktığımdada zaten 512 GB SSD'li bir versiyonu yok sizce bir sorun çıkar mı?
HP'nin sitesinde bu laptopun model numarası yok zaten. Olabiliyor böyle sorunlar. Bu model numarasını Epey gibi sitelerde de aratırsanız oralarda da çıkıyor. Yani en azından bizim konumuz olan laptop'un özellikleri Upgrade yapılmamış hâli olduğunu doğrulayabiliriz böylelikle. Ben pek sorun çıkacağını düşünmüyorum açıkçası.

HP'nin sitesinde bu laptopun model numarası yok zaten. Olabiliyor böyle sorunlar. Bu model numarasını epey gibi sitelerde de aratırsanız oralarda da çıkıyor. Yani en azından bizim konumuz olan laptopun özellikleri upgrade yapılmamış hâli olduğunu doğrulayabiliriz böylelikle. Ben pek sorun çıkacağını düşünmüyorum açıkçası.

Bilmiyorum satıcnının bilgisayarla ilgili verdiği bilgilerde çok az aslında çok hoşumada gitmişti bilgisayar bunun benzeri özellikte yakın fiyatta bir laptop biliyor musunuz yarın kesin olarak alacağım bunlardan birini de.

Bilmiyorum satıcnının bilgisayarla ilgili verdiği bilgilerde çok az aslında çok hoşumada gitmişti bilgisayar bunun benzeri özellikte yakın fiyatta bir laptop biliyor musunuz yarın kesin olarak alacağım bunlardan birini de.
Alternatif aradıkça fiyat artıyor maalesef.

Eğer bu fiyata çıkabilirseniz bu da çok iyi.

Hem bunda PCI-4.0 SSD var yanılmıyorsam. 15 bine kadar bundan daha iyisi yok.

Hem bunda PCI-4.0 SSD var yanılmıyorsam. 15 bine kadar bundan daha iyisi yok.
Ekstra olarak belirteyim; Bu laptop ile oyun konusunda en azından hayalinizden çok daha iyi performans alırsınız. Yukarıda Valorant'da 60 FPS versin yeter diye bir yorumunuz olmuş. Bu laptop Valorant'ı 100 FPS üstü rahat oynatır muhtemelen. GTA 5 gibi daha çok sistem isteyen ama optimizasyonu güzel oyun oyunları da güzel optimize ayarlar ile 50-60 FPS oynatabilecek bir APU laptop bu.

Geri
Yukarı