10000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

ZDQanta

Centipat
Daha fazla  

Bu modelde RTX 2060 olması ve VRAM 6 GB dolayı ilgimi çekti ama işlemci kafamı çok karıştırdı ve laptop hakkında çok fazla bilgi edinemedim.

Uzun süreli kullanım için laptop almak istediğim için MSI kalite olarak çok fazla duydum ama bu model iyi olmadığı hakkında da çok söylem var ve yeterince inceleme bulamadım.

Fiyat bakımından diğer ürünlere göre cezbetti fakat o kadar fazla kötü yorum var ki şu an kesinlikle almayı düşünmüyorum ama kullanan varsa görüşlerini almak isterim.

HP'nin hakkında bir fikrim yok ama bu modelde direkt 16 GB RAM ile gelmesi ve yükseltme ile uğraşmamak için aklıma takıldı fakat Ryzen işlemcinin ısınma konusunda çok fazla yorum okudum. Çevrem de tavsiye etmiyor.

Bu modelin 3050 versiyonu hakkında genel olarak olumlu yorumlar okudum ve son olarak bunu almayı düşünüyorum.

Not: Üniversite için alıyorum. Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Arada CS:GO, ETS 2 falan oynuyorum.

Uzun ömürlü bir laptop almak istediğim için güncel ekran kartı olmasında dolayı RTX seçtim. Çok fazla oyun oynayan biri değilim ama bilgisayar üzerinde iş yapıyorum. Bu ürünler arasında 3 saat batarya performansı veren var mı?

Bilgisayar mühendisliği için i7 veya Ryzen 5-7 olması daha iyi olur. Onun için Pavilion gaming derim. HP Pavilion 15-DK1014NT 1U5T4EA i7-10750H 16 GB 512 GB SSD GTX1660TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe veya alternatif olarak bu. 1660Ti daha eski ama 3050'den güçlü.
HP Victus 4H0L3EA Ryzen 5 5600H 16 GB 512 GB SSD RTX3050 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ek olarak bu Ryzen 5 olduğu için bataryası daha uzun dayanır. R5 5600H ile i7 10. nesil benzer performansta, hatta daha iyidir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı